İMO ANKARA DİJİTAL BÜLTENİ SAYI:56

DEPREM SADECE ÜLKEMİZİN DEĞİL, COĞRAFYAMIZIN DA BİR GERÇEĞİDİR

Düzce Depremi’nin yıldönümünde coğrafyamızın deprem gerçeği bir kez daha acıyla hatırlanmış oldu. Irak-İran sınırında, merkez üssü Süleymaniye ve Halepçe şehirleri yakınında bir bölgede 7,3 şiddetinde bir deprem meydana geldi

DEPREMİ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 12 Kasım Depremini unutturmamak ve depremde kaybettiklerimizi anmak için Düzce`de etkinlikler gerçekleştirdi.

DEPREMİ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, 12 Kasım Depremini unutturmamak ve depremde kaybettiklerimizi anmak için Düzce`de etkinlikler gerçekleştirdi. 12 Kasım 2017 Pazar günü saat 11.00`de Düzce Temsilciliği binasında Ankara Şubesi Yönetim Kurulu`nun da katılımıyla basın açıklaması düzenlendi.

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ ÜÇÜNCÜ GRUP TAMAMLANDI

6-12 Kasım 2017 tarihleri arasında İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 24 saat süreyle Bilirkişilik Temel Eğitimi verildi.

NEVŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ`NDE `BEP TR 2 ORYANTASYON EĞİTİMİ` GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından Nevşehir Temsilciliği`nde 11.11.2017 tarihinde BEP-TR 2 Oryantasyon Eğitimi gerçekleştirildi.

`YAPI MALİYETİ ÇALIŞMALARI` SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından hazırlanan Kasım ayı Perşembe Seminerleri`nden `Yapı Maliyeti Çalışmaları” semineri 09 Kasım 2017 tarihinde İMO KKM Rüştü Özal salonunda gerçekleştirildi.

Özlemle...

KENTLERİMİZİ, TARİHİMİZİ VE DOĞAMIZI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın Şehircilik Şurası`nda TMMOB örgütlülüğünü hedef alan itham ve tehditlerine karşı TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 9 Kasım 2017 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

KURS: BEP-TR 2 ORYANTASYON EĞİTİMİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, önceden kullanılan BEP-TR programı yerine BEP-TR 2 programı kullanıma açıldığından, yeni EKB Uzmanı belgesini almanız gerekmektedir. Oryantasyon eğitiminin beşincisi 16 Kasım 2017 Perşembe günü İMO KKM Güney Özcebe Salonu`nda düzenlenecektir. 25 kişilik kayıt dolduktan sonra, yeni kayıt alınmayacaktır. Bu eğitimlerden sonra, oryantasyon eğitimi için tekrar tarih duyurulmayacak olup, en az 15 kişilik talep toplandığında uygun tarih belirlenecektir.

SEMİNER: Şehir Taşkınlarının Etkisini Azaltabilir Miyiz?

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi tarafından 16 Kasım 2017 Perşembe saat 19.00`da “Şehir Taşkınlarının Etkisini Azaltabilir Miyiz?” Semineri düzenlenecektir. Tüm üyelerimizin katılımını bekleriz.

TEMEL BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ

Eğitime katılabilmek için, telefonla ön kayıt yaptırılması gerekmektedir. Ön kayıt listesinde bulunan 24 kişinin, odaya bizzat gelerek ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi Kayıt Formu`nu doldurması, 1 adet fotoğraf getirmesi ve kurs ücretini yatırması gerekmektedir. Ön kayıt için iletişim bilgileri: 0312 2943065 - 0312 2943072 - 0312 2943073

OĞUZ ATAY ANISINA HAYATIN KOORDİNATLARI FOTOĞRAF VE ÖYKÜ YARIŞMASI

İmo Ankara Şubesi, Oğuz Atay`ı ölümünün 40. yılında fotoğraf ve öyküyle selamlıyor. Oğuz Atay`ın Tutunamayanlar`da hicivle ürettiği `Hayatın Koordinatları` kavramını somut anlamından yola çıkarak öykü ve fotoğrafta tartışılmasını kurgulayan yarışmada amaç, akıp giden şeyleri hayat yapan nirengi noktalarını yakalamak...

Kuruyoruz Adım Adım Ankara Kent Kütüphanesi

Kentimizin, sokaklarımızın, parklarımızın, şairlerimizin, sinemalarımızın, meyhanelerimizin anılarına dokunuyor, emeğimizi , gücümüzü birleştirmeye çağırıyoruz. Aralık ayında açmayı planladığımız Ankara Kent Kütüphanesine kitaptan fotoğrafa, filmden albüme, puldan bilete kadar her detayı sığdırmayı ve çoğaltmayı amaçlıyoruz. Elinde, arşivinde, deponda, fikrinde, arkadaşında ne varsa adım adım kurmaya, Ankara Kent Kütüphanesine katmaya davet ediyoruz. 0 312 294 30 55 kutuphaneankara@imo.org.tr


e-Bülten Sayı 56 / 14 Kasım 2017


« Önceki

Sonraki »


 
   

 
COPYRIGHT © 2016 TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KAT:4 06440 ÇANKAYA - ANKARA
Telefon : +90 312 2943066 Faks : +90 312 2943077