NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI <BR> ADANA ŞUBEMİZDE YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 HAZİRAN 2018, CUMARTESİ   

5

İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
ADANA ŞUBEMİZDE YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 25.03.2017   Güncellenme Zamanı: 29.03.2017 14:33:48  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 25.03.2017 13:08:32

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Adana Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya tarafından yapıldı. İMO Adana Şube üyesi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer`in konuşmasının ardından oturumlara geçildi.

İnşaat Yönetimi Çalıştayı Adana Şubemizde Yapıldı

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Adana Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya tarafından yapıldı. İMO Adana Şube üyesi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer`in konuşmasının ardından oturumlara geçildi. 

Çalıştaya; İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Şükrü Erdem, Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Akça, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Denetleme Kurulu Başkanı Nebil Yengüner, İMO Genel Sekreteri Fikret Kemal Yıldırım, Adana Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Zekeriya Turanbayburt, Suphi Civelek, Leyla Tan, Hıdır Çak ve A. Berdan Dinçyürek,  Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Faruk Kara, Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sedef Ark, Manisa Şube Başkanı Cemil Kora ve Sekreter Üye Fethi Nazım Obus, Mersin Şube Başkanı Halil Deveden, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Karaağaç, Barış Coşgun, Hüseyin Erkan, Hüseyin Fevzi Toran, İlker Sarıgül, Fadıl Çakıcı ve Şube Sekreteri Necat Demirci, Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Bayrak, Serdar Bektaş ve Şube Sekreteri Tahsin Asan,  İstanbul Şube Sekreteri Rezan Bulut, Niğde Temsilcisi Abudder Zorba, Elbistan Temsilcisi Memet Temur ve Süleyman Dumlupınar katıldı.   

Gökçe : "Meslek insanları sürekli kendini yenilemelidir"

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, bilginin ve teknolojinin sürekli kendisini yenilediği bir dünyada yaşadığımızı belirterek bu yeniliklere ayak uydurabilmek için iyi bir eğitim sürecinin yanı sıra meslek insanlarının kendilerini yenilemeleri gerektiğini ifade etti. Can ve mal güvenliği ile ilgili olarak hizmet üreten inşaat mühendisliği mesleğinin mensupları olarak yeni bilgilere ulaşılması ve bu bilgilerin kullanılır hale getirebilmesi için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Gökçe, "Adana`da düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı`nı bu nedenle önemsiyoruz. Düzenlediğimiz sempozyum, çalıştay ve kongreler, inşaat sektörünün farklı yanlarını tartışmamıza, kendimizi yenilemeye aracılık ediyor" dedi.

Cemal Gökçe ayrıca, inşaat mühendislerinin analitik düşünen, bilimsel doğruların öncülüğünde hareket eden insanlar olduğunu ve bu nedenle tek adam değil parlamenter sistemden yana olduklarını vurguladı. 

Kaya: "Oda, üniversite ve inşaat sektörü işbirliği sağlanmalı"

İMO Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya ise dünyada,  özellikle 2000‘li yıllardan sonra yaşanan teknolojik gelişmelerin sonucunda, inşaat projelerinde kullanıma uygun, oldukça etkin yönetim araçları geliştirildiğini ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. Bu gelişmelerin ortaya çıkardığı, bilgi ve vizyonun ülkemizde etkin kullanımını sağlamanın odalarına ve inşaat mühendislerine düşen bir görev olduğunu belirten Kaya, bugünün yaşam koşullarında teknolojik olanakların yanı sıra, tasarım ve uygulama aşamalarında;  sosyolojik, psikolojik, ekolojik ve kültürel etkileşimlerin de değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Kaya, "Üniversitelerde inşaat yönetimi eğitiminin niteliğinin artırılması ve konuyla ilgili akademik çalışmaların, bilginin ve araştırmaların paylaşılması önemlidir. Bu nedenle;  Oda, üniversite ve inşaat sektörü işbirliğinin sağlanması yönünde çalışmalar yürütülmelidir" diye konuştu.

İMO Adana Şube Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de İMO`nun, kuruluş ilkesinde olduğu gibi üyelerinin ekonomik, sosyal ve bireysel gelişimini sağlamak  ve aynı zamanda topluma dayatılan politikaları kendi bilgi alanları içerisinde incelemek, irdelemek ve topluma anlatma görevi olduğunu ve bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade etti. 17 Nisan`ın umudun başlangıcı olacağını da dile getiren Tümer`in Konuşmasının ardından Seyhan Belediyesi Hukuk ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Eşli`nin moderatörlüğünde birinci oturuma geçildi. İnşaat Mühendislerinin hukuksal alanda karşılaştıkları konulara ilişkin olan bu oturumda konuşmacı olarak Avukat Mustafa Çinkılıç ve İnşaat Yüksek Mühendisi Batu Atagündüz yer aldı. Öğlen verilen aranın ardından İnşaatlarda İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusundaki ikinci oturumda, moderatör olarak Adana Şube üyesi Feridun Kara, konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Beste Ardıç yer aldı. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Emin Öcal`ın üstlendiği, konuşmacı olarak İnşaat Mühendisi Cem Kafadar`ın yer aldığı üçüncü oturumda ise Şantiye Tekniği ve Planlanması anlatıldı. Çalıştay, tartışma ve değerlendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.

Çalıştaya yüzü aşkın üyemiz katıldı. 


 
 


Okunma Sayısı: 303

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88