NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO İZMİR ŞUBESİ ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANIMIZ AYHAN EMEKLİ`Yİ <BR> SONSUZLUĞA UĞURLADIK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 HAZİRAN 2018, CUMARTESİ   

43

İMO İZMİR ŞUBESİ ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANIMIZ AYHAN EMEKLİ`Yİ
SONSUZLUĞA UĞURLADIK

    Yayına Giriş Tarihi: 27.03.2017   Güncellenme Zamanı: 29.03.2017 17:25:00  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 29.03.2017 16:46:13

Odamız İzmir Şubesi 42, 43 ve 44. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 40 ve 41. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyesi, 45. Dönem Genel Kurul Delegesi, 45. Dönem Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Başkanı ve Referans Belgesi Üst Kurulu Üyemiz, sevgili meslektaşımız Ayhan Emekli`yi sonsuzluğa uğurladık. Oda camiamıza, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyor ve kendisini sevgiyle, saygıyla anıyoruz.

İMO İzmir Şubesi Önceki Dönem Başkanımız Ayhan Emekli`yi Sonsuzluğa Uğurladık

Odamız İzmir Şubesi 42, 43 ve 44. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 40 ve 41. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyesi, 45. Dönem Genel Kurul Delegesi, 45. Dönem Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Başkanı ve Referans Belgesi Üst Kurulu Üyemiz, sevgili meslektaşımız Ayhan Emekli`yi sonsuzluğa uğurladık.


28 Mart 2017 tarihinde saat 15.00`da İMO İzmir Şubesinde cenaze töreni düzenlenmiştir. Cenazesi İzmir Karşıyaka Mevlana Camiinde ikindi namazına mütakip kılınan cenaze namazının ardından Örnekköy Mezarlığına defnedilmiştir.


İMO İzmir Şubesi salonunda yapılan cenaze töreninde,

İMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEMAL GÖKÇE`NİN YAPTIĞI KONUŞMA:

Hepimiz burada özel bir nedenle, Ayhan Emekli`yi sonsuzluğa uğurlamak için toplandık. Nazım Hikmet "iyi insanların yüreğinden sancılar eksik olmaz" diyor. Ayhan, yüreğinde biriktirdiği sancıları, sancılarımıza ilave ederek aramızdan ayrıldı. Dostlarını, arkadaşlarını, meslektaşlarını çok üzdü. Zamansız, çok erken bir ayrılık oldu.

Sevgili meslektaşlarım,

Her insan tektir, her bireyin kendi özellikleri, içgüdüleri, farklı beyinleri, istekleri, serüven biçimleri vardır. Ancak toplum her zaman belirli davranış kurallarını herkese aşılama eğilimi taşır. Tek tek ise neden bu kurallara uymak zorunda olduklarını merak etmezler. Bunları benimserler. Yazı makinası kullananların belirli bir klavyeyi en doğrusu sanarak benimsedikleri gibi. Dünyayı tanımak, insanları anlamak, neyin ne olduğunu görebilmek kolay bir iş değil. Yenilikler, ancak onlar için yer açtığımız zaman yaşantımıza girebilirler.

Ayhan Emekli, yeniliklere karşı kalbini ve beynini sürekli olarak açık tuttu. Mesleğimizin değersizleştirilmesine, örgütlü gücümüzün kırılmasına karşı mücadelenin en ön saflarında yer aldı. Doğanın ve emeğin sömürülmesine karşı geldi. Saltanata karşı örgütlü mücadele etme yolunu seçti. Odamızın ve Birliğimizin mücadelesinin içinde yer aldı. Ülkemizin bağımsızlığı, cumhuriyet değerlerinin korunması, demokrasi, barış, adalet, laiklik ve özgürlük mücadelesinin inançlı bir bileni oldu.

Her türlü gericiliğe, üniversite özerkliğinin ortadan kaldırılarak siyasete bağımlı kılınmasına karşı çıktı. Yapı güvenliğinin sağlanması için emek verdi, Odamızın çeşitli kurul ve komisyonlarında görev aldı.

İnsan yaratmış olduğu hiçbir makine ve teknolojik araçların bir parçası değildir. Tüm insani ilişkilerimizde böyle bir bakışın ve yaklaşımın olması da oldukça değerlidir. Bu yaklaşıma ulaşabilmek için başta meslektaşlarımız, mesleğimiz olmak üzere onları anlamaya çalıştın.

Anlamak için de hayata dair, mesleğimize dair sorunlarımızı açık seçik bir şekilde ortaya koydun. Erdemli yaşamın, ahlakın ve mesleki etiğinle örnek bir mühendis oldun. Çağımıza uygun bir bilgi birikimi ile inşaat mühendisliği mesleki hizmetlerini yerine getirdin. Ülkemizin bilimsel-teknolojik gelişmesine mesleki alanımızda katkı yaptın. Haksız rekabete karşı mesleki emeğin haklarının önemli savunucuları arasında yer aldın. Sorun yaratan değil, sorun çözen halkanın içinde yer aldın. "Yapamayacağınız işi üstlenmeyeceksiniz. İşi yapabilene bırakacaksınız" anlayışı içinde yer aldın. Mücadele arkadaşımız ve omuzdaşımız oldun. Kızılderililerin dediği gibi "önümde yürüme sana yetişemeyebilirim! Arkamdan gelme hızıma ayak uyduramayabilirsiniz."

Yan yana olalım daha güçlü olalım, anlayışının iyi bir savunucusu oldun. Ayhan Emekli başkanımızı hiç unutmayacağız.

İzmir Şubemizin emektar başkanını unutmayacağız.

Odamızın çeşitli kurul ve komisyonlarımızın üreticisini hep arayacağız.

Oda merkezinde birlikte çalıştığımız kentsel dönüşüm komisyonu başkanlığı sandalyesi hep boş kalacak. İçimiz kavrulacak fakat çalışmalarımızı daha hızlı bir şekilde sürdüreceğiz.

Tüm yakınlarının, meslektaşlarının, şubelerimizin başı sağolsun.


Okunma Sayısı: 621

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88