NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ AFET RİSKİ ALTINDAKİ ALANLAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU <BR> 3. TOPLANTISINI YAPTI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 MAYIS 2018, PAZAR   

45

AFET RİSKİ ALTINDAKİ ALANLAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU
3. TOPLANTISINI YAPTI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.06.2017   Güncellenme Zamanı: 15.06.2017 10:33:33  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 14.06.2017 17:26:45

Toplantıya; İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu üyeleri Baykal Hancıoğlu, Hüsnü Gürpınar, Yaşar Poyraz katıldı. Toplantıya, yakın zamanda aramızdan ayrılan ve komisyon çalışmalarına çok değerli katkılar sunan Komisyon Başkanı Ayhan Emekli anılarak başlandı.

AFET RİSKİ ALTINDAKİ ALANLAR VE KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU 3. TOPLANTISINI YAPTI

Toplantıya; İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu üyeleri Baykal Hancıoğlu, Hüsnü Gürpınar, Yaşar Poyraz katıldı.

Toplantıya, yakın zamanda aramızdan ayrılan ve komisyon çalışmalarına çok değerli katkılar sunan Komisyon Başkanı Ayhan Emekli anılarak başlandı.

Kentsel Dönüşüm mevzuatına ilişkin geniş kapsamlı bir düzenleme yapıldığı yönündeki duyumların değerlendirildiği toplantıda konuya ilişkin Oda görüşü oluşturularak kamuoyu ile paylaşılmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca Kentsel Dönüşüme ilişkin bir ekonomik model oluşturmaya yönelik çalışmalar da değerlendirildi. Bu kapsamda kamu yararı ilkesi doğrultusunda hareket edilmesinin önemli olduğu, kentsel dönüşüm uygulamalarının amacına uygun bir şekilde yürütülmesi için elde edilen ekonomik girdilerin kamu kaynağına aktarılması ve sürecin kamunun desteği ile gerçekleştirilmesinin uygun olacağı da ifade edildi. Kamuoyuyla paylaşılacak Oda görüşünde bu hususların da ifade edilmesi gerektiği belirtildi.

Kentsel Dönüşüm Nedir? Sorular, Sorunlar, Çözümler başlıklı broşürün 3. Baskısının yoğun ilgi gördüğü ve tükendiği, bu nedenle yeni bir baskının yapılmasının faydalı olacağı belirtildi. Broşürün 4. Baskısına ilişkin görüş alışverişinde bulunulan toplantı dilek ve temenniler kısmı ile son buldu.Okunma Sayısı: 166

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88