NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO REFERANS BELGE YÖNETMELİĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 OCAK 2019, SALI   

25

İMO REFERANS BELGE YÖNETMELİĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 12.12.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.12.2017 15:08:12  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 15.12.2017 14:11:40

Odamız tarafından hazırlanan ve yürürlüğe giren Referans Belge Yönetmeliği Tanıtım Toplantısı 9 Aralık 2017 tarihinde İMO İstanbul Şubesinde yapıldı.

İMO REFERANS BELGE YÖNETMELİĞİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI
 
Odamız tarafından hazırlanan ve yürürlüğe giren Referans Belge Yönetmeliği Tanıtım Toplantısı 9 Aralık 2017 tarihinde İMO İstanbul Şubesinde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasında İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İMO olarak hem mesleki gelişmeler, hem de meslek içi eğitim çalışmalarında atılımlar içerisinde olduğumuzu, teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğimizi ifade ederek, Türkiye`deki inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversite sayısının fazlalığına vurgu yaparak, bu konuda arz talep dengesinin kurulamamasından inşaat mühendisliği mesleğinde sıkıntılar yaşandığını söyledi. Gökçe, 3458 Sayılı Mühendislik ve Mimarlık Hakkında Kanunun acilen değişmesi gerektiğini belirtti.  Referans Belge Yönetmeliğinin de meslek alanımızda niteliği yükseltici bir gösterge olduğunu ifade eden Gökçe, üyelerimiz arasında ilgi göreceğini belirtti.
 
İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, meslek alanımızla ilgili olarak Odamızın 1960`lardan itibaren çalışmalar yaptığını, 1990`larda Yetkin Mühendislik Yönetmeliği çalışmalarını sürdürdüğünü, 2000`li yıllarda da Serbest İnşaat Mühendisliği Hizmetleri Yönetmeliği`ni yürürlüğe koyduğunu ifade ederek, Referans Belge Yönetmeliği ile de Odamızın bu çalışmalarını üst seviyeye çıkarma hedefinde olduğunu belirtti.
 
Toplantıda Odamız Referans Belge Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç İMO Referans Belge Yönetmeliği ve Uygulama Esasları konulu sunum yaptı. Referans Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tuğrul Tankut ise Referans Belgesindeki A, B, C Belge Düzeylerini ve Başvuru Koşullarını içeren sunumunu gerçekleştirdi. Toplantı, üyelerimizin soru-cevap bölümüyle sona erdi.


Okunma Sayısı: 297

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88