NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ TÜM BASKI VE TEHDİTLERE RAĞMEN, ÖZGÜR İRADELERİYLE OYLARINI KULLANIP YÖNETİM KURULLARINI SEÇECEKLERDİR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 ARALIK 2018, PAZARTESİ   

7

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ TÜM BASKI VE TEHDİTLERE RAĞMEN, ÖZGÜR İRADELERİYLE OYLARINI KULLANIP YÖNETİM KURULLARINI SEÇECEKLERDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 15.02.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.02.2018 17:59:09  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 15.02.2018 17:58:30

İnşaat Mühendisleri Odasının, 17-18 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan şube genel kurulları nedeniyle, Oda Başkanı Cemal Gökçe`nin yaptığı açıklama.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ TÜM BASKI VE TEHDİTLERE RAĞMEN, ÖZGÜR İRADELERİYLE OYLARINI KULLANIP YÖNETİM KURULLARINI SEÇECEKLERDİR

17 Şubat 2018 Cumartesi günü şubelerimizin genel kurulu, 18 Şubat Pazar günü de şubelerimizin yönetim kurullarını belirleyecek seçim yapılacak.

Yaşamı ve yaşam alanlarını düzenlemekten sorumlu bir mesleğimiz var. Sağlıklı ve güvenli yapıların oluşmasının özneleriyiz. Ayrıca güvenli ve yaşanabilir bir çevrenin oluşmasından sorumlu olan bir mesleğimiz var. Mesleki bir yetkinlik, etik bir anlayış, geniş bir işbirliği içerisinde bir bilen olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Oysa bugün bilimi, tekniği, insanların geleceğini ve mühendisliği gözardı eden politikalarla karşı karşıyayız. Buna rağmen sorunlarımızın çözülmesi için görüşlerimizi her koşulda aktarmayı sürdürüyoruz. 

Ülkemiz bir deprem ülkesidir. Her yıl yıkıcı nitelikte depremlerle karşı karşıya kalıyoruz. Can ve mal güvenliği konusu her koşulda karşımıza çıkıyor. İstanbul başta olmak üzere kentlerimizin sorunlarla karşı karşıya kalacağını yıllardır söylüyoruz. Ulaşım sorunu, hava kirliliği, ısı adalarının oluşması, sel ve su baskınlarının artması, deprem riskinin giderilmemesi, sosyal ve toplumsal olaylar büyük bir sorun olarak karşımızda duruyor.

Birilerine yakın durarak kendimize yarar sağlamayı değil; bilimin bilginin, aklın ve mesleğimizin gereğini yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin arka bahçesi olmaya niyetimiz yok. Bağımsız ve özgür bir şekilde kamu yararını öne alan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çaba ve çalışmalarımız bazı çevreleri rahatsız ediyor.

Mühendislik hizmetlerinin teknik ve bilimsel ilkelere, teknolojik gelişmelere ve hukuksal gerekliliklere uygun olarak meslektaşlarımız tarafından yerine getirilmesi kamusal bir zorunluluktur.

Yurtseverliğimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine ilişkin kaygı duymamız, açık sözlü olmamızı zorunlu kılıyor.

Bu hafta sonu şubelerimizde yapılacak genel kurul ve seçimlerin birleşme, kaynaşma, dayanışma ve çağdaşlaşma duygularının yoğunlaşarak geleceğe taşınmasını önemsiyoruz. Yapılacak olan şube seçimlerimiz nedeniyle bazı çevrelerin baskı ve tehditlerle meslektaşlarımızı etkilemeye çalışmalarını ayıplıyoruz.

Tüm baskı ve tehditlere rağmen, meslektaşlarımızın özgür ve bağımsız bir şekilde oylarını kullanacaklarına inanıyoruz.

Cemal Gökçe

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı


Okunma Sayısı: 1333

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88