NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ULUSLARARASI EKONOMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI (TUFE 2018) ATİNA’DA YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 MART 2019, PERŞEMBE   

33

ULUSLARARASI EKONOMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI (TUFE 2018) ATİNA’DA YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 10.11.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 12.11.2018 14:44:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 09.11.2018 10:24:30

Yunanistan Teknik Odası (TCG), Uluslararası Mimarlar Birliği Yunanistan Bölümü (UİA), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi (ECCE), Birleşmiş Milletler Avrupa Komisyonu Arazi Yönetimi İçin Çalışma Grubu (UNECE WPLA) ve Uluslararası Haritacılar Federasyonu’nun (FİG) birlikte Atina`da düzenledikleri Uluslararası Ekonomi ve İklim Değişikliği Toplantısı Atina’da yapıldı.

ULUSLARARASI EKONOMİ VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ TOPLANTISI (TUFE 2018) ATİNA`DA YAPILDI

Yunanistan Teknik Odası (TCG), Uluslararası Mimarlar Birliği Yunanistan Bölümü (UİA), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi (ECCE), Birleşmiş Milletler Avrupa Komisyonu Arazi Yönetimi İçin Çalışma Grubu (UNECE WPLA) ve Uluslararası Haritacılar Federasyonu`nun (FİG) birlikte Atina`da düzenledikleri Uluslararası Ekonomi ve İklim Değişikliği Toplantısı Atina`da yapıldı.

Toplantıya TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe davetli olarak katıldı.

7-10 Kasım 2018 tarihlerinde düzenlenen toplantıda Cemal Gökçe, "Mega Kentler, İnşaat Sektörü, Afetler ve Sürdürülebilir Bir Gelecek" üzerine bir sunum yaptı.

Konferansa politika üretecek olan tecrübeli ve birikimli yönetici ve uzmanlar davet ediliyor. Ayrıca davet edilen akademisyenler ve ilgili tüm uzmanlar, insanlık için sürdürülebilir arazi kullanımıyla birlikte, yoksulların ekonomik ve yasal olarak daha güçlü olmalarına yönelik politika üretilmesini tartışıyor.

"Beyin göçünün gelişmekte olan veya sıkıntılı ülkelere olan etkileri", "Yoksulluk, korku ve eşitsizlikten arınmış bir dünya için daha yakın bir işbirliği içinde olmak", konferansın temel konuları arasında yer alıyor. Bunun için neler yapmak gerektiği tartışılıyor.

Konferans`ta arazi kullanımı, iklim değişikliği, afetler ve mega kentlerin yaratmış olduğu sorunların nasıl aşılabileceğine ilişkin dünyanın çeşitli yerlerinden gelen katılımcılar sunumlar yapıyor. Sunum yapılan konular üzerine tartışmalar yürütülüyor.

Toplantıya İMO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya da katıldı.


Okunma Sayısı: 186

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88