NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ULAŞTIRMA POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 NİSAN 2019, CUMARTESİ   

10

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ULAŞTIRMA POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 29.01.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.01.2019 10:31:14  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 28.01.2019 15:02:47

Odamız adına Bursa Şubemiz tarafından düzenlenen TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ulaştırma Politikaları Çalıştayı, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü yapıldı.

 

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ULAŞTIRMA POLİTİKALARI ÇALIŞTAYI YAPILDI

Odamız adına Bursa Şubemiz tarafından düzenlenen TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ulaştırma Politikaları Çalıştayı, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü yapıldı.

Çalıştayın açılış konuşmaları TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe ve Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

Çalıştayın ilk oturumu Oda Başkanı Cemal Gökçe tarafından yönetildi. Bu oturumda, Cemal Gökçe "Ulaştırma Politikası Kavramı ve Önemi ile Uygulamalar Üzerine Yorumlar" hakkında bir konuşma yaptı. Ardından İnşaat Mühendisi Cengiz Duman tarafından "Sürdürülebilir Ulaşım Sistemlerinde Kentsel Dönüşüm ve İmar Planlamasının Önemi" konulu sunumu yapıldı.

Cemal Akça`nın oturum başkanlığını yürüttüğü ikinci oturumda, Prof. Dr. İsmail Şahin "Ulaştırma Projelerinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları", Dr. Öğr. Üyesi Şafak Bilgiç de "Toplu Taşıma Planlaması" konu başlıklarında  birer sunum yaptılar.

Çalıştayın üçüncü oturumu Prof. Dr. İsmail Şahin tarafından yönetildi. Bu oturumda Prof. Dr. Ahmet Tortum "Kent İçi Ulaşım Planlaması ve Uygulama Sorunları" konu başlığında,  Yüksek İnşaat Mühendisi M. Tözün Bingöl "Ulusal yatırımlarının Değerlendirilmesi ve Bursa`da Ulaşım Sistemlerin Koordinasyonu" konu başlıklarında sunum yaptı.

Çalıştayın dördüncü ve son oturumunu ise Prof. Dr. Ahmet Tortum yönetti. Doç. Dr. Turan Arslan "Bursa`daki Trafik Kazaları ve Çözüm Önerileri" konu başlığında, İnşaat Mühendisi Canan Polat ile Ulaştırma Mühendisi Melis Kurun "Ulaşımın Çevresel Etkileri ve Motorsuz Ulaşımın Önemi" konu başlığında sunum yaptı.

Çalıştay, Oda Başkanı Cemal Gökçe`nin kapanış konuşması ile sona erdi.

Çalıştaya İMO Başkanı Cemal Gökçe, 2. Başkanı Cemal Akça, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Şükrü Erdem, Sayman Üyesi Bülent Erkul, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı,  İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Erzurum Şube Başkanı Ahmet Tortum, Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez ile çok sayıda akademisyen meslektaşımız katıldı.

 


Okunma Sayısı: 355

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88