NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE’DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 ŞUBAT 2020, PAZARTESİ   

33

İMO BURSA ŞUBE’DEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.03.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.03.2019 14:40:06  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.03.2019 14:29:32

Kadın inşaat mühendisleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde hayata estetik dokunuşlarını bir kez daha sergileyerek betonu sanatla buluşturdular.

Kadın inşaat mühendisleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde hayata estetik dokunuşlarını bir kez daha sergileyerek betonu sanatla buluşturdular.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube üyesi kadınlar, beton harca yeni bir bakış açısı getirdiler. Beton10 Design Product`te bir araya gelen kadın inşaat mühendisleri betondan ev dekorasyonu ürünleri yaptılar. ‘Harcımızda sanat var` diyen kadın mühendisler keyifli vakit geçirdiler. Kadınların dokunduğu her alanda yarattığı farklılığı sergileyen mühendisler adına konuşan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşe Asena Dişbudak, amaçlarının kadınların estetik dokunuşları ile hayatın ne kadar değişebileceğini göstermek olduğunu söyledi.

Kadınların toplumsal alanda kendini var etme mücadelesini uzun yıllardır sürdüğünü belirten Dişbudak, "Bu mücadelenin en önemli adımlarından birisini Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk`ün bizlere verdiği seçme ve seçilme hakkı ile attık. Kadınların ev hayatından çıkıp toplumun her alanında var olmasının önünü açan, bugünlerimizin alt yapısını oluşturan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`e teşekkür ediyor ve O`nun gösterdiği yolda ilerlemek için çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha dile getiriyoruz" dedi.

Kadınların hayata merhamet, incelik, zarafet, hoşgörü, detaylar ve güzellikler kattığını ifade eden Dişbudak şunları söyledi:

"Biz yine yılmayalım, yorulmayalım, şartalar zor deyip umutsuz olamayalım. Her zamankinden daha fazla sevdiklerimize dört elle sarılmaya devam edelim ve daha çok çalışalım. Biz çalışalım ve sevelim ki dünya güzellik, iyilik, sabır ve adaletle dolsun."

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşe Asena Dişbudak, etkinliğe katılarak kendilerini destekleyen Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak`a ve etkinlik için atölyelerini kendilerine açan Nuriye Yazıcı ve Tuba Okat`a da ayrıca teşekkür etti.

 

 


Okunma Sayısı: 105

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88