NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE YÖNETİMİ ADAY MESLEKTAŞLARIYLA BULUŞTU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 ŞUBAT 2020, PAZARTESİ   

15

İMO BURSA ŞUBE YÖNETİMİ ADAY MESLEKTAŞLARIYLA BULUŞTU

    Yayına Giriş Tarihi: 20.03.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.03.2019 15:33:36  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.03.2019 15:32:47

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi belediye başkanlıklarına ve meclis üyeliklerine aday olan üyelerini buluşturdu.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesi belediye başkanlıklarına ve meclis üyeliklerine aday olan üyelerini buluşturdu.

Yerel seçimlerde, farklı partilerde belediye başkanlığı ve meclis üyeliğine aday olan üyeleriyle Ramada Otel`deki kahvaltıda bir araya gelen İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, seçim çalışmalarına ara vererek davetlerine katılan meslektaşlarına teşekkür etti.  Yerel yönetimlerde görev almak isteyip medeni cesaret gösteren ve elini taşın altına koyan tüm meslektaşlarına başarılar dileyen Başkan Albayrak, Şube olarak her türlü teknik destekte bulunmaya hazır olduklarını kaydetti.

Teknik insanların yerel yönetimlerde yer almasının önemli olduğunu vurgulayan Albayrak, 48 meslektaşının içinde kadın inşaat mühendisi adayının az olması nedeniyle siyasi partilerden kadın inşaat mühendislerine daha çok yer vermelerini istedi.

İnşaat mühendisliğinin insanlığın başlaması ile birlikte hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade eden Başkan Albayrak, ülke yönetiminde, politikada ve sosyal hayatın her alanında inşaat mühendislerine ihtiyaç olduğunu belirtti.

BAŞKAN ALBAYRAK: "BURSA NEFES ALAMIYOR"

Bursa`nın geçmişten günümüze plansız gelişmesinin sonuçlarından bahseden Başkan Albayrak, "Kimilerimizin doğup büyüdüğü, kimilerimizin umut yolculuğu ve daimi ikametgahı oldu Bursa. Bugün ise, Bursa nefes alamıyor.  Dillere destan yeşili, ‘Yeşil Bursa` unvanı yok olmak üzere. Eski Erguvan bahçeleri, ipek böceği artık yok. Eşsiz ve muhteşem tarihi, beton binalar arasında ürkek ve korkak saklanıyor. Seyahatnamede, bağı bahçesi, inciri, üzümü ve üzüm şırası ile anlatılan Mudanya bugün zeytin ağaçları arasında beliren yüksek katlı apartmanları ve otopark alanı bulunamaması ile meşhur. ‘Gemlik`e doğru denizi göreceksin. Sakın şaşırma` diyor Orhan Veli. Artık denizdeki kirlilik saklıyor ‘denizi` şaşırmaya fırsat kalmıyor" dedi.

"SÖZÜN ÖZÜ BURSA YOK OLUYOR"

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa`nın güç kaynağı olarak nitelendirdiği Uludağ`ın kirlendiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Her geçen gün Uludağ`a hayat veren 17 adet pınarı suları çekiliyor ve kim bilir hangi plastik şişe ambalajında, doğası bozuluyor. En az yüzde 30`u yaban hayatın sürdürülebilmesi için doğaya salıverilmesi gerektiği halde yabani hayat susuz. Yanlış planlama ile ağacı kesiliyor. Şehir ile Oteller Bölgesi arasına sıkışıp kalmış bir yabani hayat söz konusu artık. Uludağ sahipsiz ve üzgün. Bereketi ile ünlü Bursa Ovası çeşit çeşit meyvesi, zeytini, şeftalisi, inciri, kestanesi bu gidişle sadece Seyahatname` de kalacak. Hepsinden önemlisi Bursa büyüyor ama bu büyüme ona yaramıyor, hantallaşıyor, hareket edemiyor. Anadolu`nun pek çok yerinde yapılabilecek sanayi yatırımları Bursa`da yapılmak isteniyor. Sözün özü, "Bursa yok oluyor."

BAŞKAN`DAN TABEP: "OVAMIZI, DAĞIMIZI, DENİZİMİZİ, SUYUMUZU, KORUYUN"

Başkan Albayrak, Şube Yönetim Kurulu adına yönetime talip olan meslektaşlarından şunları talep etti: "Yeşil Bursa`yı sevin. Gelecekte stratejik öneme sahip olacak olan Ovamızı, dağımızı, denizimizi, suyumuzu, koruyun. Bizi biz yapan değerleri, geçmişe ışık tutan tarihi bilin, geleceğe taşıyın, üç milyon paydaşı ile sanayiyi barıştırın, herkes için yaşanabilir bir yer olsun. Tüm dünyanın bu eşsiz cenneti görmesini sağlayın."

 


Okunma Sayısı: 175

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88