TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “MESLEKİ VE TEKNİK BİLGİMİZLE BELEDİYELERİMİZİN YANINDAYIZ” ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

02 HAZİRAN 2020, SALI   

12

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “MESLEKİ VE TEKNİK BİLGİMİZLE BELEDİYELERİMİZİN YANINDAYIZ”

    Yayına Giriş Tarihi: 18.07.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 18.07.2019 16:27:27  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.07.2019 16:25:50

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan`ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak,  Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan`ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan`a nezaket ziyaretinde bulundu. İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu üyelerini makamında ağırlayan Sertaslan, akademik odaların bilgi birikimine ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Gemlik`teki imar alanlarının inşaata doymuşluk oranının yüzde 99`lara ulaştığını ifade eden Başkan Sertaslan, Gemlik`in yeni gelişim alanına ihtiyaç duyduğunu söyledi. Fay hattının içinden geçtiği Gemlik için Kentsel Dönüşüm Birimi kurduklarına dikkat çeken Sertaslan, "Eski Gemlik diye tabir edilen, 6 mahalleyi içinde barındıran 40 hektarlık bir alan var. Ciddi bir nüfus yoğunluğu bulunuyor ve binalar 30-40 yıllık. Bunların dönüşümü için çalışmalar yürüteceğiz" dedi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak da, kendilerini makamında ağırlayan Başkan Sertaslan`a teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Bir meslek odası olarak, teknik ve mesleki bilgilerini belediyelerle paylaşmaya her zaman hazır olduklarını dile getiren Başkan Albayrak, ciddi bir deprem tehlikesi ile karşı karşıya olan Gemlik`in yamaçlarında ise eğimden dolayı kayma riski bulunduğuna işaret etti. Akademik Oda olarak yöneticileri ve ilgili kurumları uyarma görevlerinin bulunduğunu vurgulayan Albayrak, Gemlik`te yeni imar alanları açılırken dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Başkan Albayrak, 2019 yılı Ocak ayından itibaren yürürlüğe giren Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin uygulamada yaşanan problemlerini ortadan kaldırmak için mesleki denetimin önemli olduğunu belirterek, bu nedenle mesleki denetim konusunda belediyelere ve sanayi bölgelerine destek verdiklerini sözlerine ekledi.

Ziyarete, İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Mustafa Er, Yönetim Kurulu Üyeleri, Ahmet Gönüllü, Mesut Aydın, Ali Aslan ve Şube Sekreteri Ayşegül Özbek, İMO Bursa Şubesi Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu üyesi İsa Serintürk, İMO Bursa Şubesi Gemlik Belediyesi İşyeri Temsilcisi Bekir Şahingöz, Gemlik Belediye Meclis üyesi Elektrik Mühendisi Emir Birgün, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Jeoloji Mühendisi Zeynep Akış Serintürk`te katıldı.Okunma Sayısı: 56

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88