TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ BARIŞ PINARI HAREKATI’NIN AMACI MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 AĞUSTOS 2020, PERŞEMBE   

15

BARIŞ PINARI HAREKATI’NIN AMACI MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ SAĞLAMAK

    Yayına Giriş Tarihi: 15.10.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 15.10.2019 09:29:25  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 15.10.2019 09:26:29

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi, Orman Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulları “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili kamuoyu açıklaması gerçekleştirdi.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi, Orman Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulları "Barış Pınarı Harekatı" ile ilgili kamuoyu açıklaması gerçekleştirdi.

Bizler aşağıda isimleri bulunan meslek kuruluşları olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamamızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; Fırat`ın doğusunda kırk yıldır ülkemize musallat olan bölücü terör örgütü ve uzantılarına karşı "Barış Pınarı Harekatını`` başlatmıştır. Ülkesini ve milletini seven; iktidarından muhalefetine kadar tüm kesimlerin kayıtsız şartsız desteklediği bu harekat; bölgeyi terörizmden temizlemek, ülkemizin, devletimizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak amaçlarını güden ve her türlü meşruiyeti olan bir harekattır.

Uygarlıklarını sömürgeler ve zulümler üzerine kurmuş Emperyalist devletlerin kirli elleri; yüzyıllardan beri olduğu gibi yine Ortadoğu üzerinde hareket etmektedir. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde Türkiye`nin olmazsa olmazlarını, farklılıklarını, can damarlarını ve bütünlüğünü bozmaya;  milletimizi bölmeye yönelen emperyalist ülkelerin maşası terör örgütü ve uzantıları da bu sahnede yerini almış görünmektedir.

Bu nedenle Suriye iç savaşında en çok etkilenen ülkelerden birisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti üçüncü defadır meşru müdafaa hakkını kullanmıştır. Türk Mühendislerinin üst kuruluşu olan TMMOB yöneticilerinin yüzbinlerce üyesini ilgilendiren bir konu hakkında üyelerinin herhangi bir bilgisi olmadan ve görüşü alınmadan, tamamıyla kendi fikirleriyle 10.10.2019 tarihinde yaptıkları açıklamaya katılmamız mümkün değildir.

Bazen "iç kanamaları önlemek için büyük operasyonlar yapmak şarttır" düsturu ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapmış olduğu Barış Pınarı Harekatını destekliyoruz.

Aziz milletimiz emin olsun ki Türk mühendisleri devletinin ve ordusunun yanındadır. 

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi

Orman Mühendisleri Odası Bursa Şubesi

 

 


Okunma Sayısı: 62

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88