TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

02 HAZİRAN 2020, SALI   

15

TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.11.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 18.11.2019 16:14:43  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.11.2019 15:11:34

TMMOB Kadın Çalışma Grubu tarafından ilki 2009 yılında düzenlenen TMMOB Kadın Kurultayı`nın altıncısı `Her Yerde Kadın` temasıyla 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde İMO KKM’de gerçekleştirildi.

TMMOB 6. KADIN KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
 
TMMOB tarafından ilki 2009 yılında düzenlenen TMMOB Kadın Kurultayı`nın altıncısı "Her Yerde Kadın" temasıyla 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde İMO KKM`de gerçekleştirildi.
 
Türkiye`nin farklı illerinden çok sayıda kadın mühendis, mimar ve şehir plancısının katılımıyla gerçekleştirilen TMMOB Kadın Kurultayı, İnşaat Mühendisi Görkem Aygün`ün müzik dinletisi ile başladı. Kurultayın açılış konuşmalarını TMMOB Kadın Çalışma Grubu adına M. Işık Gürbulak ve TMMOB Yönetim Kurulu adına Ayşegül İbici Oruçkaptan yaptılar.
 
Kurultayın Divan Kurulu, Sonuç Bildirgesi Komisyonu ve Önergeler Komisyonunun seçiminin ardından sırasıyla TMMOB Kadın Çalışma Grubu, Mardin, İzmir ve Trabzon Kadın Çalışma Grupları adına sunumlar geçekleştirildi.
 
Kurultayın ilk gününde yapılan basın açıklaması ile kadınların hayatın farklı alanlarında yüz yüze kaldıkları eşitsizlikler ve zorluklar dile getirildi. Basın açıklamasının ardından Kocaeli, Adana, Eskişehir, Bursa ve Malatya Kadın Çalışma Gruplarının sunumları gerçekleştirildi ve önergeler üzerine tartışmalar yapıldı.
 
Kurultayın ikinci günü Concencus filmi gösterimi ile başladı. Gösterimin ardından İstanbul, Diyarbakır ve İskenderun Kadın Çalışma Grupları adına sunumlarının geçekleştirilmesiyle sona erdi.
 
Kurultaya, İMO Genel Sekreter Yardımcıları Serap Dedeoğlu, Dilek Bekiroğlu, İMO Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu Başkanı Gülsun Yaşın Arslanoğlu, raportörü Sibel Tatar, Kurul Üyeleri; Refiye Ruhsar Uzun, Gizem Cansu Şahin, Buket Çelik, Dilara Bacaksız, Meral Oltulu, Sinem Kolgu, Rabia Eke Doğan, Zehra Gül Turhan, Hatice Nur Yılmaz ile Şubelerimizden çok sayıda İMO üyesi kadın inşaat mühendisi katıldı.


Okunma Sayısı: 180

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88