TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB YAPI DENETİMİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 EYLÜL 2020, PAZARTESİ   

24

TMMOB YAPI DENETİMİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.12.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 04.12.2019 16:07:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 03.12.2019 17:57:54

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği adına İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası tarafından düzenlenen TMMOB Yapı Denetimi Sempozyumu 29-30 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara`da İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

TMMOB YAPI DENETİMİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği adına İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makina Mühendisleri Odası ve Mimarlar Odası tarafından düzenlenen TMMOB Yapı Denetimi Sempozyumu 29-30 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara`da İMO Kongre ve Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi.

Özellikle 1999 Marmara Depremleri sonrasında daha da önem kazanan yapı denetim kavramıyla ilgili kişi ve kurumların bir araya getirilerek mevcut durumun işleyişinin ve uygulamada karşılaşılan sorunlar tartışılarak çözüm önerilerini üretmeyi amaçlayan sempozyum iki gün sürdü. Neredeyse her yıl önemli bir değişikliğin yapıldığı, deneme yanılma yöntemiyle yeni mevzuatların hazırlandığı yapı denetimi sisteminde yer alan yetkin mimar ve mühendisler ile taraf kurum ve kuruluşların buluşup fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Sempozyumun açılış konuşmalarını TMMOB Yapı Denetimi Düzenleme Kurulu adına Hüseyin Kaya ve TMMOB Başkanı Emin Koramaz gerçekleştirdi. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği Genel Başkanı Tekin Saraçoğlu ile Aile ve Çalışma Bakanlığı`ndan bir temsilci konuşma yaptı.

İMO Başkanı Cemal Gökçe`nin oturum başkanlığında Dilek Bekiroğlu, Ercan Gültekin, Rasim Atkıncı ve Dr. Hamid Farrokh Ghatte sunumlarını yaptılar.

MMO Ankara Şube Başkanı Saadettin Özkalender`in başkanlığını yaptığı ikinci oturumda; Ceyhun Akkuş,  Muharrem Osman Akbaşak, Akın Keskin, Gülsüm Sönmez,  Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Hakkan`ın başkanlığını yaptığı üçüncü oturumda; İsmail Sivrikaya, Oktay Altun, Haluk Berberoğlu, Semih Temizkan sunumlarını yaptılar. TMMOB Mimarlar Odası Yapı Denetim Komisyonu Üyesi Erkan Karakaya`nın oturum başkanlığında yapılan oturumda forum düzenlendi.

İkinci gün TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Gazi İpek başkanlığında dördüncü oturumda; Nusret Suna, Tuğba Arslan, Gülsüm Tugay, Dr. Serkan Engin, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Hüseyin Alan`ın başkanlığını yaptığı beşinci oturumda; Şahin Yılmaz, Erkan Karakaya, Nilüfer Erol, Ahmet Esat Korkut, Ali Uğurlu`nun başkanlığını yaptığı altıncı oturumda; Hüseyin Ülkü, Ömer İçemer,  Murat Demir, Selçuk Uçar, İrşade Aydoğdu Gürbüz sunumlarını yaptılar. Orhan Kasap`ın yaptığı son oturumda forum düzenlendi.

Sempozyuma; TMMOB Başkanı Emin Koramaz, 2. Başkanı Selçuk Uluata, İMO Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Saymanı Üyesi Bülent Erkul, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Yardımcıları Bahaettin Sarı, Serap Dedeoğlu, Ceylan Özkul, Dilek Bekiroğlu ve Halim Karan ile çok sayıda mimar ve mühendis katıldı.


Okunma Sayısı: 219

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88