TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDAKİ KÖPRÜYÜ SAĞLAM KURMAMIZ GEREKİYOR” ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

12 AĞUSTOS 2020, ÇARŞAMBA   

2

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: “GEÇMİŞ VE GELECEK ARASINDAKİ KÖPRÜYÜ SAĞLAM KURMAMIZ GEREKİYOR”

    Yayına Giriş Tarihi: 23.12.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.12.2019 17:27:29  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.12.2019 17:13:10

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, Oda’nın 65’nci kuruluş yıl dönümünü geleneksel dayanışma gecesiyle kutladı. İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, geçmiş ile gelecek arasında kurulacak köprünün oldukça sağlam olması gerektiğini belirterek, “Geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz` sözüne inananlardanız” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, Oda`nın 65`nci kuruluş yıl dönümünü geleneksel dayanışma gecesiyle kutladı. İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, geçmiş ile gelecek arasında kurulacak köprünün oldukça sağlam olması gerektiğini belirterek, "Geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz" sözüne inananlardanız" dedi.

Almira Otel`de düzenlenen geleneksel dayanışma gecesine, İMO 2`nci Başkanı Cemal Akça, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Engin Yener, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, DSİ 1`nci Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Turgay Yel, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, UÜ. Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Adem Akpınar, BTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsa Yüksel, Şeyh Edebali Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazile Ural, İMO Bursa Şube Geçmiş Dönem Başkanları Necati Şahin, Enver Kır, akademik oda başkanları, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, inşaat mühendisleri ve diğer davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, 1954 yılında temelleri atılan İMO`nun kuruluşunun 65`nci yıl dönümünü kutladıklarını dile getirerek, Bursa Şubesi olarak ülkesine, şehrine, mesleğine ve meslektaşlarına yön veren güçlü bir şube olma hedefiyle hareket ettiklerini belirtti. Şubenin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Albayrak, inşaat mühendislerinin içinde bulunduğu süreçten bahsederek, "Ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucunda üzülerek söylüyorum ki inşaat sektörü ve dolayısıyla meslektaşlarımız büyük sıkıntı içerisinde.     Bu süreçte yaralarımızı onararak aşmak için Şubemiz bünyesinde 4800`e ulaşan kocaman bir aile olarak; birlik ve dayanışmadan ödün vermeden yola devam etmemiz gerekiyor" dedi.

"REVİZE EDİLMEYİ BEKLEYE MESLEK YASALARIMIZ VAR"

İnşaat mühendisliğinin kurucu mühendislik alanlarının başında olduğunu ifade eden Albayrak şunları söyledi: "Evrensel özelliklere sahip bir mesleğimiz var. Mesleki bir yetkinlik, etik bir anlayış ve geniş bir işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kuruluş günleri aynı zamanda doğum günleridir. Bu günler, geçmiş ile gelecek arasında sıkı bağların kurulması gereken günlerdir. Geçmiş ile gelecek arasında kurulacak köprünün oldukça sağlam olması gerekiyor. "Geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz" sözüne inananlardanız. Medeniyetler inşa eden mesleğimiz ne yazık ki; ekonomik zorlukların yanı sıra günün şartlarına uygun şekilde revize edilemeyen meslek yasaları sebebiyle de sıkıntılı günlerden geçiyor."

Bursa Şube olarak geçtiğimiz 31 yılda, pek çok mesleki alanda öncülük eden çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Başkan Albayrak, diğer akademik meslek odalarıyla da yakın mesai içerisinde bulunarak altyapıdan, ulaşıma, şehir planlamasından, kent estetiğine kadar şehrin gelişimine yön vermeye çalıştıklarını kaydetti.

"GÜÇLÜ ÜYE - GÜÇLÜ ODA HEDEFİNE KATKI KOYMAYA ÇALIŞTIK"  

"Genç meslektaşlarımıza Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine sahip çıkarak önce ülkesi ve milleti için faydalı birer birey; sonra meslek etiğini ön planda tutan inşaat mühendisleri olmaları gerektiğini aşılıyoruz" diyen İMO Bursa Şube Başkanı Albayrak, "16. Dönem Yönetim Kurulu olarak görev süremiz boyunca üyelerimizin mesleki gelişimini sağlamaya, sorunlarına çözüm aramaya, verilen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Meslektaşlarımıza hizmet için seçildiğimiz süre boyunca mesleğimizi daha iyi şartlarda icra edebilmek adına çaba sarf eden İnşaat Mühendisleri Odasına sahip çıkarak güçlü üye - güçlü oda hedefine katkı koymaya çalıştık" diye konuştu.

"ÜYELERİMİZİ DEMOKRATİK HAKLARINI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ"

Başkan Albayrak, tüm üyeleri 22 Şubat`taki Genel Kurul ve 23 Şubat`taki Şube Yönetim Kurulu seçimlerinde demokratik haklarını kullanmak üzere davet etti.

Konuşmanın ardından meslekte 65, 60, 55, 50, 40 ve 25 yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket ve belgelerinin verildiği dayanışma gecesi pasta kesimi ile devam etti.

Gece, müzik gösterisi ile son buldu.

Geleneksel Gece Fotoğraflarına eklerden ulaşabilirsiniz;

http://bit.ly/34RFvLe

http://bit.ly/2EO5x7A

 


Okunma Sayısı: 125

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88