TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ ELAZIĞ/SİVRİCE DEPREMİ SONRASI, AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULU GEREKLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 TEMMUZ 2020, SALI   

46

ELAZIĞ/SİVRİCE DEPREMİ SONRASI, AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULU GEREKLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 27.01.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 27.01.2020 13:06:07  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.01.2020 13:06:27

Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli, 6.8 büyüklükteki depremden hemen sonra İMO Genel Merkezinde ve İstanbul Şubesinde genişletilmiş `Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu` toplantısı yapıldı.

ELAZIĞ/SİVRİCE DEPREMİ SONRASI, AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULU GEREKLİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Elazığ ili Sivrice ilçesi merkezli, 6.8 büyüklükteki depremden hemen sonra İMO Genel Merkezinde ve İstanbul Şubesinde genişletilmiş "Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu" toplantısı yapıldı. Toplantılarda Diyarbakır Şube başkanı ve Elazığ Temsilcisi ile sürekli iletişim halinde olarak deprem Bölgesinden haberler takip edildi.

Toplantıda deprem gerçeği değerlendirilerek, "Hasar Tespiti ve Teknik Destek" konularında ilgili kamu kurumlarıyla beraber çalışacak ilk 40 kişilik "Hasar Tespit Ekibi" listesi oluşturuldu. Bu konuda Elazığ Valiliğine, Malatya Valiliğine, AFAD ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yazı yazıldı.

Ayrıca; Diyarbakır Şubemiz, Elazığ ve Malatya Temsilciliklerimiz hasarın ön tespitini yapmak üzere Afet Hazırlık ve Müdahale Kurulu tarafından görevlendirildi, Oda Merkezine bilgi aktarıldı.

Toplantıya; Cemal Gökçe, Hüseyin Kaya, Halim Karan, Nusret Suna, Murat Serdar Kırçıl, Temel Pirli, Emine Fusun Sümer, İsmail Uzunoğlu, Evren Korkmazer, Nejat Bayülke, Akif Doğan, Filiz Piroğlu, Mustafa Yazıcı, Şaban Erdal Yılmaz, Sultan Çebitürk, Alper Uluşan, Sinem Kolgu, Dilan Taşgit Uluşan, Rezan Bulut, Eren Eryılmaz ve Erkin Erinç Yalçınkaya katıldı, diğer kurul üyeleri olan Cahit Kocaman, Mehmet Çakır ve Özgür Bostancı ile de telefonda bilgi alış verişinde bulunuldu.


Okunma Sayısı: 140

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88