TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ TMMOB HEYETİ ELAZIĞ-SİVRİCE DEPREMİNİ YERİNDE İNCELEDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

07 TEMMUZ 2020, SALI   

3

TMMOB HEYETİ ELAZIĞ-SİVRİCE DEPREMİNİ YERİNDE İNCELEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 31.01.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.01.2020 18:06:41  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 31.01.2020 17:21:13

TMMOB Başkanı ile TMMOB Oda Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ-Sivrice Depreminde yıkılan ve hasar gören yapıları yerinde inceledi.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU ELAZIĞ-SİVRİCE DEPREMİNİ YERİNDE İNCELEDİ

Deprem bölgesinde 30 Ocak 2020 tarihinde yapılan incelemelere; TMMOB Başkanı Emin Koramaz ve diğer Oda Başkanları ile İMO Başkanı Cemal Gökçe, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kaya, İMO Diyarbakır Şube Başkanı Murat Demir, Van Şube Başkanı İsmet Bilmez, Elazığ Temsilcisi Hıdır Kaya ve Malatya Temsilcilerimiz Bedir Ökten katıldı.

Heyet önce Elazığ`da depremde çöken ve 3 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Göl Apartmanı`nın yer aldığı Gezin`de incelemede bulundu. Sonrasında Elazığ`ın ilçesi ve depremin merkez üssü Sivrice`de Sivrice Kaymakamı, Sivrice Jandarma Karakol Komutanlığı kriz masasını ziyaret ederek Jandarma karakol komutanından ilçe merkezi ve köylerin durumları hakkında bilgi aldı.

Ardından Elazığ merkeze geçilerek, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı, Elazığ AFAD Koordinasyon Merkezi Temsilcisi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcileri ile görüşülerek gerçekleştirilen çalışmalar ve şehrin son durumuna ilişkin geniş bilgi alındı.

Yıkılan binaların bazılarında inceleme yapılarak, taşıyıcı sistem davranışları yerinde incelendi. Elazığ Sürsürü mahallesinde yurttaşlar ile görüşülürken hasarlı binalarda tahliye işleminin devam ettiği gözlemlendi. Heyet, Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli görülen binaların yıkılmakta olduğu Mustafapaşa Mahallesinde incelemelerde bulunarak yurttaşlar ve yetkililer ile görüştü. Oda Başkanımız burada hazır bulunan basına röportaj verdi.


Okunma Sayısı: 220

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88