NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ HABERLER ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

30 NİSAN 2017, PAZAR   

24

HABERLER

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 24  > Sonraki >  >> Son >>
 

»

TARİHİ ESERLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE GELECEĞE GÜVENLE DEVREDİLMESİ ÇALIŞTAYI HATAY’DA BAŞLADI

 

— 28.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan, Hatay Şubemiz tarafından düzenlenen Tarihi Eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı, 29 Nisan 2017 Cumartesi günü Hatay`da başladı. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Hatay Şube Yönetim Kurulu Selim Harbiyeli ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

1 MAYIS; BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!

 

— 28.04.2017 GENEL MERKEZ

 

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULUNUN, 1 MAYIS; BİRLİK, MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ NEDENİYLE YAPTIĞI AÇIKLAMA. 28.04.2017

»

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANSI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

 

— 28.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Mevcut yönetmeliğin 25. Maddesinin 15. Fıkrasındaki “(15) Binalar veya bağımsız bölümlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerde enerji kimlik belgesi düzenlenmiş olması şartı aranır. Binanın veya bağımsız bölümün satılması veya kiraya verilmesi safhasında, mal sahibi enerji kimlik belgesinin bir suretini alıcıya veya kiracıya verir.” Hükmü “1 Ocak 2020 tarihine kadar uygulanmaz şeklinde değiştirilmiştir.

»

SU VE ENERJİ YAPILARI KURULU 4. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 27.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Su ve Enerji Yapıları Kurulu 4. Toplantısı, 28 Nisan 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yapıldı. Toplantıya Kurul üyeleri; Haluk Selçuk, Ahmet Göksoy, İhsan Kaş, ve Ali Rıza Karahan, İMO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Akça, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı ve Proje Koordinatörü Ceylan Özkul katıldı. Toplantıda göl-su projeleri değerlendirilerek bölgelerde yapılan ve yapılması planlanan göletler ile ilgili bilgi toplanmasına karar verildi.

»

12. ULAŞTIRMA KONGRESİ
DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI
İSTANBUL ŞUBEMİZDE YAPILDI

 

— 27.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız adına Adana ve İstanbul Şubeleri olarak 24-26 Mayıs 2017 tarihinde Adana’da düzenlenecek olan Ulaştırma Politikaları temalı 12. Ulaştırma Kongresi’nin Düzenleme Kurulu toplantısı 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Şubemizde yapıldı.

»

ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI MUĞLA ŞUBEMİZDE TAMAMLANDI

 

— 24.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan; Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak Şubelerimizce düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü Muğla`da tamamlandı. İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ile İMO Muğla Şube Başkanı Alifer Atasever`in konuşmaları

»

TMH YAYIN KURULU 5. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 22.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisi Yayın Kurulu 5. toplantısını, 22 Nisan 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yaptı. Toplantıya Kurul üyeleri Ali Aydın, Necat Özgür, Hasan Akyar, İbrahim Helvacı, Mustafa Atmaca ve Yusuf Hatay Önen katıldı.Toplantıda, TMH`nin yayınlanan 493. Sayısı değerlendirilerek yayına hazırlanan 494. Sayısı görüşüldü.

»

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ KURULU
7. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 21.04.2017 GENEL MERKEZ

 

45. Dönem İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulunun 7. toplantısı 21 Nisan 2017 tarihinde Oda Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda, İnşaat Mühendisliği Lisans Eğitimi sonucunda öğrenciler tarafından edinilmesi amaçlanan kazanımlar hakkında bir doküman oluşturulması görüşüldü. Kurul tarafından hazırlanacak yeni raporda kullanılmak üzere hazırlanan anketlere verilen cevapların sayılar incelendi ve katılımın arttırılması için değerlendirmeler yapıldı. Ankara`da 10 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirilen `İnşaat Mühendisliği Eğitimi Vizyon Toplantısı` isimli bölgesel toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Balıkesir`de 18 Mayıs 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan bölgesel toplantı hakkında planlama yapıldı.

»

İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
DENİZLİ ŞUBEMİZDE TAMAMLANDI

 

— 19.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Denizli Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 7 Nisan 2017 Cuma günü yapıldı. İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ile İMO Denizli Şube Başkanının konuşmaları

»

TEKNİK DERGİ YAYIN KURULU
4. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 18.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Teknik Dergi Yayın Kurulu 4. toplantısını, 14 Nisan 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yaptı. Toplantıya Kurul üyeleri Metin Ger, Tuğrul Tankut, İsmail Aydın, Ender Arkun, Özer Çinicioğlu, İsmail Şahin, Emre Gürcanlı, Alper İlki ve Kutay Orakçal katıldı. Toplantıda, Teknik Dergi yazıları değerlendirildi ve Dergi Park sistemine geçiş işlemleri görüşüldü.

»

İMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI
CEMAL GÖKÇE`NİN REFERANDUM MESAJI

 

— 12.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Sayın Meslektaşım, Son derece sıcak günler yaşıyoruz. 16 Nisan`da Anayasa değişikliği ile ilgili olarak halk oylaması yapılacak. Çeşitli toplum kesimleri Anayasa değişikliğine ilişkin düşüncelerini ifade ediyorlar. Bu düşüncelerin ifade edilmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bir taraftan Anayasa ile ilgili 18 maddeden oluşan bir paketi halk oylamasına sunarken diğer yandan da kendileri gibi düşünmeyenlerin hain ilan edildiği bir ülkenin yurttaşı olmaktan üzüntü duyuyoruz.

»

ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI
MUĞLA`DA TAMAMLANDI

 

— 11.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan; Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak Şubelerimizce düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü Muğla`da tamamlandı. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Muğla Şube Yönetim Kurulu Başkanı Alifer Atasever ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

GEOTEKNİK KURULU 7. TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

— 11.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Oda merkezinde, 14 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya; Mustafa Laman, Nejan Huvaj Sarıhan, Ozan Dadaşbilge, Safiye Feyza Çinicioğlu, Selman Sağlam, Sabriye Banu İkizler, Ahmet Tuna Acar, Ayşe Aktürk Basık, Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Necati Atıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, Proje Koordinatörü Ceylan Özkul katıldı.

»

ODAMIZ ADALET BAKANLIĞI HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

 

— 11.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Bilirkişilik Kurulumuz, 11 Nisan 2017 tarihinde T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünde, saat 14:00`te gerçekleştirilen toplantıya Bakanlıktan; Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanı İzzet Başara, Odamızdan ise Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, Mustafa Sözer, Eray Dağ, Erdoğan Balcıoğlu, Macit Öncel katıldı.

»

BİLİRKİŞİLİK KURULU 7. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 10.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamızın 45. Çalışma Döneminde faaliyet yürüten Bilirkişilik Kurulunun 7 nolu toplantısı 11 Nisan 2017 tarihinde yapıldı. Toplantıda, Adalet Bakanlığına yapılacak ziyarette iletilmesi düşünülen bilgilendirme konuları ve 25 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen TMMOB Bilirkişilik Çalıştayı değerlendirildi.

»

İMO ONUR KURULU 8. TOPLANTISI ADANA’DA YAPILDI

 

— 10.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Onur Kurulu’nun 08 no’lu toplantısı 07 Nisan 2017 tarihinde Adana’da yapıldı. Adana Şubemizde gerçekleştirilen toplantıya Mustafa Selmanpakoğlu, Ömer Zafer Alku, Abdullah Bakır, Haydar Yıldız ve Fercan Yavuz katıldı. Toplantıda Onur Kurulu’na sevk edilen 23 dosya görüşüldü.

»

ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI MUĞLA`DA BAŞLADI

 

— 09.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan, Antalya, Aydın, Denizli, Muğla, Uşak Şubelerimizce düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı, 22 Nisan 2017 Cumartesi günü, saat 10.00’da başladı. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Muğla Şube Yönetim Kurulu Başkanı Alifer Atasever tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

TARİHİ ESERLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE GELECEĞE GÜVENLE DEVREDİLMESİ ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

 

— 07.04.2017 GENEL MERKEZ

 

İMO Aydın ve Bursa Şubeleri tarafından düzenlenen, `Tarihi eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi` Çalıştayı 8 Nisan 2017 Cumartesi günü, Aydın’da başladı. Çalıştayın açılış konuşmalarını İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İMO Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Bilgin ve Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak yaptı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
DENİZLİ ŞUBEMİZDE TAMAMLANDI

 

— 07.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Denizli Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 7 Nisan 2017 Cuma günü, saat 10.00’da başladı. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Denizli Şube Başkanı Şevket Murat Şenel tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

ODAMIZ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ DÜZENLEDİĞİ “STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARI DIŞ PAYDAŞ ÇALIŞTAYI”NA KATILDI

 

— 07.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, `Stratejik Plan Çalışmaları` kapsamında, 04 Nisan 2017 günü, Ankara`da düzenlediği Çalıştaya, Odamız Genel Sekreter Yardımcısı Serap Dedeoğlu ile TMH Yayın Kurulu üyesi Hasan Akyar katıldı. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk`ün açılışını yaptığı `2018–2022 Stratejik Planı Dış Paydaş Çalıştayı` bir bakıma son yıllarda kurumlar tarafından sıkça kullanılan ‘SWOT` (Güçlü, Zayıf, Fırsat, Tehdit) yöntemi ile katılımcıların görüşlerinin alınması amacı taşıyordu.

»

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI
CEMAL GÖKÇE AÇIK RADYO PROGRAMINDA

 

— 06.04.2017 GENEL MERKEZ

 

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe 5 Nisan 2017 tarihinde Açık Radyo da Altın Saatler programına konuk oldu

»

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI GENÇ-İMO 10. KONSEYİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.04.2017 GENEL MERKEZ

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası genç-İMO 10. Konseyi ilk toplantısını İstanbul` da gerçekleştirdi. Toplantıya İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Fikret Kemal Yıldırım, Proje Koordinatörü Ceylan Özkul, 10. Konsey üyeleri; Ruhat Baştu, Onur Aktolun, Tolunay Yılmaz, Renas Güneş, Mizgin Bektaş, Serhat Fırat, Ezgi Çalasın, Atakan Yasin Atan ve Özcan Pekmez katıldı.

»

`TARİHİ ESERLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE GELECEĞE GÜVENLE DEVREDİLMESİ` ÇALIŞTAYI BAŞLADI

 

— 01.04.2017 GENEL MERKEZ

 

İMO Aydın ve Bursa Şubeleri tarafından düzenlenen, `Tarihi eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi` Çalıştayı 8 Nisan 2017 Cumartesi günü, Aydın’da başladı. Çalıştayın açılış konuşmalarını İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İMO Aydın Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Bilgin ve Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak yaptı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

TMH YAYIN KURULU 4. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 01.04.2017 GENEL MERKEZ

 

Türkiye Mühendislik Haberleri Yayın Kurulu 4. toplantısını, 1 Nisan 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yaptı. Toplantıya Kurul üyeleri Mustafa Atmaca, Yusuf Hatay Önen, Necat Özgür, Recep Bayramoğlu, Ali Aydın, Hasan Akyar, İbrahim Helvacı ve İMO Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı katıldı.

»

İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI DENİZLİ ŞUBEMİZDE BAŞLADI

 

— 28.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Denizli Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 7 Nisan 2017 Cuma günü, saat 10.00’da başladı. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Denizli Şube Başkanı Şevket Murat Şenel tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi.

»

İMO İZMİR ŞUBESİ ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANIMIZ AYHAN EMEKLİ`Yİ
SONSUZLUĞA UĞURLADIK

 

— 27.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız İzmir Şubesi 42, 43 ve 44. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 40 ve 41. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyesi, 45. Dönem Genel Kurul Delegesi, 45. Dönem Afet Riski Altındaki Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Başkanı ve Referans Belgesi Üst Kurulu Üyemiz, sevgili meslektaşımız Ayhan Emekli`yi sonsuzluğa uğurladık. Oda camiamıza, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyor ve kendisini sevgiyle, saygıyla anıyoruz.

»

İNŞAAT YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
ADANA ŞUBEMİZDE YAPILDI

 

— 25.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız 45. Dönem Programında yer alan ve Adana Şubemizce düzenlenen İnşaat Yönetimi Çalıştayı, 25 Mart 2017 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış konuşmaları İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya tarafından yapıldı. İMO Adana Şube üyesi Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer`in konuşmasının ardından oturumlara geçildi.

»

ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA: `PROVOKASYONLARA GEÇİT YOK! TMMOB SUSMAYACAK!`

 

— 24.03.2017 GENEL MERKEZ

 

TMMOB`ye yönelik provokatif eyleme TMMOB`ye bağlı Odalar, 24 Mart 2017 tarihinde ortak açıklama yaparak tepki gösterdi. Anayasa değişikliğinin bu ülkenin tüm yurttaşları gibi mühendis, mimar ve şehir plancılarını da etkileyeceğine dikkat çekilen açıklamada, TMMOB`nin susturulamayacağı vurgulandı.

»

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI 45.DÖNEM DANIŞMA KURULU `REFERANDUMDA HAYIR` DİYOR

 

— 14.03.2017 GENEL MERKEZ

 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 45. Dönem 3.Danışma Kurulu Toplantısı, `Anayasa Referandumu` gündemiyle, 11 Mart 2017 tarihinde, Ankara`da, İMO KKM Teoman Öztürk Konferans Salonu`nda toplanmıştır. Toplantıya, İMO Yönetim Kurulu üyeleri ile ülkemizin çeşitli illerinden gelen 81 Danışma Kurulu üyesi ve davetli üyeler katılmıştır.

»

YAPI MEKANİĞİ LABORATUVARLARI
TOPLANTI DUYURUSU

 

— 12.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Değerli Araştırmacılar, 2015 yılında Kayseri’de Erciyes Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen Yapı Mekaniği Laboratuvarları 5. Toplantısında, bir sonraki toplantı yeri için yapılan belirleme değiştirilmek zorunda kalınmıştır.

»

İMO 45. DÖNEM DANIŞMA KURULU 3. TOPLANTISI YAPILDI

 

— 11.03.2017 GENEL MERKEZ

 

İnşaat Mühendisleri Odası 45. Dönem Danışma Kurulu üçüncü toplantısı, 11 Mart 2017 tarihinde yapıldı. Teoman Öztürk Konferans Salonu`nda gerçekleşen toplantıya İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Sayman Üyesi Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akça, Cihat Mazmanoğlu ve Necati Atıcı ile birlikte 81kişi Danışma Kurulu üyesi, 7 kişi davetli üye, 7kişi konuk katıldı.

»

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI SUYUNA VE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMAKTADIR!

 

— 10.03.2017 GENEL MERKEZ

 

TMMOB İnşat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Dünya Su Günü Nedeniyle Yaptığı Açıklama. 22 Mart 2017

»

İMO MERSİN ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

 

— 10.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız adına, İMO Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Konya ve Mersin Şubeleri tarafından düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı 18 Mart 2017 tarihinde tamamlandı. Çalıştaya İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İMO Yönetim Kurulu 2.Başkan Şükrü Erdem, İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, İMO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cem Oğuz, İMO Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Mazmanoğlu, İMO Yönetim Kurulu Üyesi Necati Atıcı, İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Genel Sekreteri Fikret Kemal Yıldırım katıldılar.

»

TMMOB 2. BİLİRKİŞİLİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

 

— 08.03.2017 GENEL MERKEZ

 

İlki 19 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen TMMOB Bilirkişilik Çalıştayı`nın ikincisi, 25 Mart 2017 Cumartesi günü “6754 Sayılı Yasanın Gölgesinde” başlığıyla Odamız Teoman Öztürk Salonu`nda düzenlendi. Çalıştay, İMO Genel Sekreter Yardımcısı Bahattin Sarı ile Bilirkişilik Kurulu üyelerimizden Mustafa Sözer, Eray Dağ, Macit Öncel ve Erdoğan Balcıoğlu katıldı.

»

BÖLGESEL MESLEK İÇİ EĞİTİM KURSU SÜRÜYOR

 

— 07.03.2017 GENEL MERKEZ

 

BÖLGESEL MESLEK İÇİ EĞİTİM KURSU SÜRÜYOR.
Meslekiçi Eğitim Kurulu tarafından İMO Konya Şube` de 25,26 Mart - 1-2 Nisan 2017 tarihlerinde Geoteknik Uzmanlık Alanında Bölgesel Meslekiçi Eğitim Kursu Düzenlenecektir. Düzenlenecek Kurs ile ilgili detaylı bilgi aşağıdadır.

»

ÖDÜL KAZANAN KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİ KUTLUYORUZ

 

— 07.03.2017 GENEL MERKEZ

 

İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrenci ve öğretim üyelerinden oluşan `North Project Team` ekibi, Amerika - Portland` da 07-10 Mart 2017 tarihleri arasında katıldıkları `14.Seismic Design` yarışmasında Vectory ismini verdikleri depreme dayanıklı bina tasarımı projeleri ile büyük başarı elde ettiler.

»

İMO MERSİN ÖRGÜTLENME ÇALIŞTAYI KANAL 33 TELEVİZYONUNDA YAYINLANDI

 

— 07.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız adına, İMO Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Konya ve Mersin Şubeleri tarafından düzenlenen Örgütlenme Çalıştayı Kanal 33 Televizyonunda Yayınlandı

»

GEOTEKNİK KURULU 6. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 06.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Geoteknik Kurulu 6. toplantısı, 17 Mart 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yapıldı. Toplantıda, Geoteknik ve Temel Mühendisliği El Kitabı hazırlık çalışmalarına devam edildi.

»

ACI KAYBIMIZ

 

— 05.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamız İzmir Şubesi 42, 43 ve 44. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 40 ve 41. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyesi, 45. Dönem Genel Kurul Delegesi, 45. Dönem Afet Riski Altındaki Alanlar Ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Başkanı ve Referans Belgesi Üst Kurulu Üyemiz, sevgili meslektaşımız Ayhan Emekli vefat etmiştir.

»

TMMOB 44. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

— 05.03.2017 GENEL MERKEZ

 

44. Dönem TMMOB II. Danışma Kurulu toplantısı, 11 Şubat 2017 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk toplantı salonunda gerçekleştirildi.

»

BASINDA İMO

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe 12 Mart 2017 tarihli Hürriyet Pazar Gazetesine Deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu

»

TMH YAYIN KURULU 3. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

45. Dönem Türkiye Mühendislik Haberleri Dergisi Yayın Kurulu toplantısı, 11 Mart 2017 tarihinde, İMO Genel Merkezinde yapıldı. Toplantıya, Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya; Kurul üyeleri Yusuf Hatay Önen, Mustafa Atmaca, İbrahim Helvacı, Züber Akgöl, Necat Özgür, Recep Bayramoğlu, Hasan Yaşar Akyar ve Ali Aydın katıldı.

»

SU YAPILARI KURULU 3. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Toplantıya İMO Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akca ve Necati Atici, Proje Koordinatörü Ceylan Özkul, Kurul üyeleri; Haluk Selçuk , Ahmet Göksoy, Ömer Yüksek, Erdogan Bağci ve Gökhan Özen katıldı.

»

MESLEK İÇİ EĞİTİM KURULU 7. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

10 Mart 2017 tarihinde, Oda Merkezinde yapılan toplantıya Kurul üyeleri; Nusret Suna, Koray Kadaş, Emre Sağsöz, Barış Çetinkaya ve İMO Yönetim Kurulu Üyesi Necati Atıcı katıldı.

»

YAPI DENETİM KOMİSYONU 3. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Odamızın 45. Çalışma Döneminde faaliyet yürüten Yapı Denetim Komisyonu, üçüncü toplantısını 10 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdi. Oda merkezinde yapılan toplantıya, Komisyon Üyeleri Mustafa Baygeldi, Deniz Bayraktar, Tahsin Çinelioğlu, Leyla Tan, Ilkay Teltik, Kamuran Turgut, İMO Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı, komisyon sekreteri Demet Özgür katıldı.

»

YATIRIMLARI İZLEME KOMİSYONU 3. TOPLANTISINI YAPTI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Oda Merkezi`nde yapılan toplantıya komisyon üyeleri Halil Çağdaş Kaya, Hasan Yaşar Akyar, Hatice Ülkü Özer, Hüseyin Mumcuoğlu, Osman Erol Sağır, İMO Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Akça , İMO Genel Sekreter Yardımcısı Bahaettin Sarı katıldı.

»

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ VİZYON RAPORU 2016’NIN İLK TOPLANTISI YAPILDI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

İMO 45. Dönem İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulu tarafından düzenlenen, İnşaat Mühendisliği Eğitimi Vizyon Raporu 2016’nın ilk bölgesel toplantısı Ankara’da yapıldı. İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kurulu tarafından bölgesel olarak düzenlenmesi kararlaştırılan toplantıların ilki, 10 Mart 20017 tarihinde, İMO Genel Merkezi’nde yapıldı.

»

İMO, ADIYAMAN-SAMSAT DEPREMİ ÖN DEĞERLENDİRME RAPORU HAZIRLADI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Adıyaman`ın Samsat ilçesinde 02 Mart 2017 tarihinde, Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.8 büyüklüğünde meydana gelen Adıyaman-Samsat depremiyle ilgili, İMO Diyarbakır Şubemiz ile Dicle Üniversitesi tarafından ön değerlendirme raporu hazırlandı. Rapor, depremden etkilenen Adıyaman Samsat`a kuş bakışı 15 km olan Şanlıurfa‘nın Hilvan ilçesine bağlı Kovancı köyünde, yapılan incelemeler sonucu raporu hazırlandı.

»

ODA ESKİ BAŞKANLARIMIZDAN GÜNEY ÖZCEBE ÖLÜMÜNÜN 18. YILINDA MEZARI BAŞINDA ANILDI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

1981-1990 yılları arasında İMO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş olan ve 9 Mart 1999 tarihinde hayatını kaybeden Özcebe mezarı başında karanfillerle anıldı.

»

GENÇ-İMO 10. ÖĞRENCİ MECLİSİ TOPLANDI

 

— 04.03.2017 GENEL MERKEZ

 

Genç-İMO 10. Öğrenci Meclisi, 4-5 Mart 2017 tarihinde Antalya’da toplandı. İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, 2. Başkanı Şükrü Erdem, Sekreter Üyesi Hüseyin Kaya, Sayman Üyesi Cem Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cemal Akça, Cihat Mazmanoğlu, Necati Atıcı, Genel Sekreter Fikret Kemal Yıldırım, Genel Sekreter Yardımcıları Bahaettin Sarı, Serap Dedeoğlu, Proje Koordinatörü Ceylan Özkul, Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Evci ve 25 şubeden gelen 310 genç-İMO üyesinin katılımıyla gerçekleşen Meclis’te, genç- İMO ilkeleri ve çalışma prensipleri görüşüldü.

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 24  > Sonraki >  >> Son >>
 

Sayfayı Yazdır

   

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88