İMO Yönetim Kurulu, ÇŞİDB Mesleki Hizmetler Genel Müdürü ile Görüştü

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı ile ilgili talep ve önerileri sunmak üzere, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürünü 1 Ağustos 2022 tarihinde makamında ziyaret etti.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Bekiroğlu tarafından yapılan ziyarette Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral, Genel Müdür Yardımcısı Atila Erenler ve Belgelendirme Hizmetleri Dairesi Başkanı Adem Sankur ile görüşüldü.

Görüşmede, Odamızın şantiye şefliği konusunda görüşleri ve tespitleri paylaşılarak yaşanan sorunlara dikkat çekildi. Odamız tarafından, Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı görüş metni, şantiye şefliği kampanyası kapsamında hazırlanan Şantiye Şefliği Durum Raporu ve Odamızca hazırlanan ve uygulanan Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Programı ile İstihdam Raporu sunuldu. İnşaat Mühendisleri Odasının, üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğu aktarıldı. Genel Müdür Oral da Bakanlık olarak yapacakları çalışmalarda Odamızın görüşleri ve önerilerini değerlendireceklerini söyledi.

Eklenme Tarihi: 02/08/2022

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası