KPSS Sorularının Çalınması İddialarının Takipçisi Olacağız!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, KPSS sorularının çalınması iddialarına ilişkin 3 Ağustos 2022 tarihinde yaptığı açıklama.

KPSS sorularının bir yayınevi tarafından yayımlanan kitapçıktaki sorular ve cevap şıklarıyla aynı olduğu yönündeki ciddi iddialar ve bulgular kamuoyuna yansımıştır. Görünen o ki geçmişte bir cemaat grubunun işlediği bilinen suçların benzerleri bugün başka gruplar tarafından göz göre göre işlenmeye devam etmektedir.

Gençlerin kamu hizmetinde görev almak için umut bağladıkları merkezi sınava ilişkin ortaya saçılan bu iddialar başta ÖSYM olmak üzere ilgili kamu kurumlarının halkın nezdinde itibarını ve güvenilirliğini yok etmektedir. Konuya ilişkin toplumun vicdanını rahatlatacak etkin bir soruşturma sürecinin yürütülmesi gerekmektedir.

İnşaat Mühendisleri Odası olarak öteden beri kamuda kadrolaşmaya karşı liyakate dayalı adil bir yerleştirme sisteminin gerekliliğine vurgu yapıyoruz. Ortaya dökülen iddiaların takipçi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Eklenme Tarihi: 03/08/2022

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası