TMMOB Heyeti Deprem Bölgesinde

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı odaların başkan ve yöneticileri deprem bölgesindeki illerde başlattıkları inceleme gezisi kapsamında ilk olarak 8 Mart 2023 tarihinde TMMOB Mersin İl Koordinasyon Kurulu ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Deprem bölgesinde incelemelerine devam eden Emin Koramaz başkanlığındaki TMMOB Heyeti 8 Mart 2023 tarihinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya gelerek, deprem sonrası büyük göç alan Mersin'in durumu, ihtiyaçları ve acil durumlara hazırlığı hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Koramaz ve beraberindeki heyet 9 Mart 2023 tarihinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret ederek Adana'da yaşanan kayıp ve yıkımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Adana'daki yapıların depreme dayanıklılığının artırılması için iş birliği imkanları üzerinde duruldu.

Heyette; TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 2. Başkanı Selçuk Uluata, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Yönetim Kurulu Üyeleri Veysel Özkan ve Tansel Önal, bölgedeki İMO Şube Başkanları ile TMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri, bağlı odaların başkan ve yöneticileri yer aldı.  • mersin2.jpg
  • mersin.jpeg
  • adana1.png
  • adana2.jpeg

Eklenme Tarihi: 09/03/2023

TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası