ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 OCAK 2021, ÇARŞAMBA   

49

İMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI TANER YÜZGEÇ HABERTÜRK KANALINDA

    Yayına Giriş Tarihi: 30.12.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 30.12.2020 14:36:28  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, TBMM`de Depremin Zararlarının Önlenmesi için kurulan komisyona yaptığı sunum hakkında, HaberTürk kanalına açıklamalarda bulundu.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç HaberTürk Kanalında

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, TBMM`de Depremin Zararlarının Önlenmesi için kurulan komisyona yaptığı sunum hakkında, HaberTürk kanalına açıklamalarda bulundu.

Yüzgeç, inşaat mühendisliği fakültelerine yerleşen öğrencilerin üniversite sınavlarındaki netlerine dikkat çekti. Matematik, fizik, biyoloji ve kimyada çok düşük netlerle fakültelerin inşaat mühendisliği bölümüne girilebildiğini vurguladı. Yüzgeç: "Vakıf üniversiteleri için 40 soruda 2,5 matematik, 14 soruda -1,5 fizik, 13 soruda 0,8 kimya, 13 soruda 2 biyoloji çözmüş bir gencimiz inşaat mühendisliği eğitimi almaya hak kazanabilmektedir. İnşaat mühendisliği bölümlerinin, fiziksel mekan, bilgisayar, yazılım, laboratuvar ve öğretim üyeleri konusunda yaklaşık yüzde 62`sinin yetersiz olduğu gerçeği de üzerine bindiği zaman biz aslında sonsuz ve sınırsız yetkilerle, ne ölçüde riskli mezunlar vermekteyiz" dedi.

İnşaat mühendisliği eğitimi alanında 200 eğitim programı ve yıllık 10 binden fazla kontenjan olduğunu söyleyen Yüzgeç, neredeyse 300 bininci kişinin tercihen inşaat mühendisliği bölümüne girmesini sağlayan kontenjanlar belirlendiğini belirtti ve YÖK`e çağrıda bulundu. Yüzgeç, teknoloji fakültelerinin kapatılması, kontenjanların azaltılması, çeşitli barajların konulması ve öğretim üyesi ve fiziksel eksiklikleri giderilmesi gerektiğin söyledi.


Okunma Sayısı: 427

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.

TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
NECATİBEY CADDESİ NO:57 KIZILAY-ANKARA
TEL : +90 312 294 30 00   FAKS : +90 312 294 30 88