İnşaat Yönetimi Uzmanlık Kurulu

Kurul Üyeleri

RIFAT AKBIYIKLI

Prof. Dr. Rıfat Akbıyıklı,1968-1972 yılları arasında Ankara ODTÜ İnşaat Mühendisliğinde okudu. 1975 yılında Norveç Teknik Üniversitesi`nde (NTNU) Betonarme Yapılar bilim dalında Yüksek Lisans tezini tamamlayarak yüksek mühendis olarak mezun oldu. 1990 yılına kadar Norveç`te çelik yapılar, otoyol, tünel ve köprü tasarım ve yapımı, ön germeli betonarme yapıların tasarımı ve yapım yönetimi konularında çalıştı. 1990-2002 yılları arasında ülkemizde Kınalı-Sakarya Otoyolu projesinde Impregilo S.p.a firmasında ve Gümüşova - Gerede Otoyolu projesinde de Astaldi S.p.a firmasında yönetici olarak çalışmıştır. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde öğretim görevlisi olarak akademik çalışmalarına başladı. 2005 yılında İngiltere Manchester Salford Üniversitesi`nde Yapım Yönetimi alanında doktorasını tamamladı. Aynı üniversitede doktora sürecinde 3 dönem öğretim görevlisi olarak hizmet verdi. Doktora sırasında Bath Üniversitesi`nde ikinci yüksek lisansını İnşaat Proje Yönetimi alanında tamamladı. Doktoradan sonra; Sakarya Üniversitesi`nde 2006 yılında doktor öğretim görevlisi, 2007-2014 arası Yrd. Doç. Dr. ve 2014 yılında aynı üniversitede Doçent unvanını aldı. 2014 Aralık`ta Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne Doçent olarak atandı. 2019 yılında Düzce Üniversitesinde profesör oldu. Halen Düzce Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde Profesör olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ulusal ve uluslararası yayımlanmış pek çok sayıda makale ve bildiri ile yayınlanmış ikinci ve üçüncü baskılarını yapmış üç kitabı ve kitap bölümleri mevcuttur.

 

TAYLAN ULAŞ EVCİMEN

Lisans(2002), Yüksek lisans(2005) ve Doktora(2012) eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nin İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Altyapı, üst yapı ve su yapıları alanında tasarım mühendisi olarak çalıştı. Enerji alanında Türkiye`nin önde gelen yatırımcı firmalarının proje yönetim ofislerinde tasarım ve uygulama alanında tasarım mühendisi, ekip lideri, proje sorumlusu, risk yönetimi uzmanı ve benzer görevlerde bulundu. Yüklenici inşaat firmalarında yurt içi ve yurt dışında çalıştı. Tasarım koordinatörü, proje müdürü, proje yönetim ofisi müdürü pozisyonlarında bulundu. İnşaat mühendisleri odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter üyeliği (2008-2010) de dâhil olmak üzere, İMO ve TMMOB`de bir çok farklı kurul ve komisyonlarda görevlerde bulunmuştur. 2010 -2018 arasında iki yılı başkan yardımcılığı olmak üzere dört yıl ODTÜ MD yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Akışkanlar mekaniği, enerji yapıları, proje yönetimi, PMP® sertifikası hazırlık, excel, MS Project, risk yönetimi ve benzeri konularda meslek odaları, dernekler ve üniversitelerde dersler, seminerler ve eğitimler düzenlemektedir. Proje yönetimi alnında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

HAYDAR MESUT ARSLAN

1966 yılında Mazgirt`te doğdu. 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nden mezun olduktan sonra bir süre özel bir firmada çalıştı. 1993 yılından itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nda iş başmüfettişi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

EMİNE FUSUN SÜMER

İstanbul da doğdu. Yıldız Üniversitesi`nden 1982 yılında mezun oldu. Özel sektörün önde gelen firmalarında; proje, teklif hazırlama ve kontrol mühendisliği yaptı. Uluslararası mühendislik-müşavirlik firmalarında proje yönetimi üzerine çalıştı. SÜMER, yurt içi ve yurt dışındaki projelerde; teknik müdür, proje direktörü, proje müdürü olarak çalıştı, proje yönetim danışmanlığı yapmaktadır. İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu`nda; 39, 40, 42. dönemlerde görev aldı ve 46. dönem yönetim kurulu üyesidir.

 

GÜRKAN EMRE GÜRCANLI

1973 yılında Ankara`da doğmuştur. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi`nden mezun olmuştur.

 

ALPARSLAN GÜRE

 

MÜNEVVER TETİK

 

TAYFUN DEDE

 

 

AHMET EVCİ

1980 Antalya doğumludur. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Çeşitli otel projelerinde, şantiye şefliği görevi yaptı. 2008 yılından beri inşaat malzemesi üreten uluslararası bir kuruluşta pazarlama şefliği görevini yürütmektedir. İMO Antalya Şube Yönetim Kurulunda 13. dönemde görev aldı.

 

SOYKUT ÖZER

1984 yılında Çanakkale`de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Çanakkale`de tamamladı. 2010 yılında Balıkesir Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2019 yılında Geoteknik alanında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Halen bir şirket ortağı olarak görev yapmaktadır.

 
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

JALE ALEL

1957 yılında İzmir Karşıyaka`da doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 38 - 39 - 40 ve 44. Dönemlerde İMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak görev yaptı. 1979 - 2002 yılları arasında İller Bankası 3. Bölge Müdürlüğünde Başmühendis olarak çalıştı. 2002 yılından bugüne İZSU Genel Müdürlüğü`nde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

DİLEK BEKİROĞLU
GENEL SEKRETER YARDIMCISI

İstanbul doğumludur. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılında İTÜ Yapı Mühendisliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Projeci olarak başladığı çalışma hayatına Yapı denetim sektöründe üstdüzey yönetici olarak devam etmiştir. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası