Hidrolik ve Su Yapıları Uzmanlık Kurulu

Kurul Üyeleri

AHMET GÖKSOY

1952 yılında Adilcevaz`da doğmuştur. 1979 yılında Ankara DMMA`dan mezun olmuştur.

 

HASAN YAŞAR AKYAR

1951 yılında Gelibolu`da doğmuştur. 1973 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

 

İHSAN KAŞ

1966 yılında Kavak`ta doğmuştur. 1988 yılında İTÜ`den mezun olmuştur. 2005 yılında Gazi Üniversitesinde Doktorasını tamamlamıştır. 15-16. Dönem Ankara Şube Yönetim Kurulunda Sayman ve Sekreter Üye olarak görev aldı. İMO 44. Dönem Danışma Kurulu Üyeliği yaptı. Özel bir firmada Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

OSMAN ÜÇÜNCÜ

 

GÖKHAN ÖZEN

İskenderun doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İskenderun`da tamamlamıştır. 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmuştur. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Yapı Mühendisliği`nde yüksek lisansını yapmakta olup, su sektöründe faaliyet gösteren özel bir mühendislik ve müşavirlik firmasında genel müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Kadıköy temsilci yardımcısı, 45. Dönemde İMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) olarak görev alan ÖZEN, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

 

İLHAN AVCI

Prof. Dr. İlhan Avcı, 1970`de İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi`nden İnş. Yük. Mühendisi olarak mezun olmuş; 1971`de İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Hidrolik ve Su Kuvvetleri Kürsü`sünde Asistan olarak başladığı akademik yaşamına, Doktor, Yard. Doçent, Doçent ve 1988`den sonra da Profesör olarak devam ederek 2013 yılında emekli olmuştur. Bu dönem içinde, İnşaat ve Çevre Müh. Bölümlerinde Akışkanlar Mekaniği, Hidrolik, Hidroloji, İstatistik; Yüksek Lisans Düzeyinde Hidromekanik, Su Politikları,Hidrotransport, Hidrolik Modeller, Kıyı Yapıları, Liman Planlama ve Tasarımı Derslerini vermiş; Bu konulardaki100`ün üzerinde makale, bildiri, konferansların yanında, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında çok sayıda uygulamalı araştırma, mesleki proje ve danışmanlık yapmıştır.

 

HALİL KARAHAN

 

TÜRKAY BARAN

 

HASRET USTA

 
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

VEYSEL ÖZKAN

1961 yılında Mersin Anamur`da doğdu. 1981 yılında Çukurova Üniversitesinden mezun oldu. Proje ve inşaat işleri yapmaktadır. İMO Mersin Şubesinde 2. ve 5. Dönemlerde Yönetim Kurulu Üyesi, 9., 10. ve 11. Dönemlerde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

 

CEYLAN ÖZKUL
SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI

İstanbul`da doğdu. 2005 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2009 yılında aynı üniveristede yüksek lisansını tamamladı. 2005-2007 yılları arasında Marmaray projesinde Beton Kalite Kontrol Mühendisi olarak görev aldı. 2007-2016 yılları arasında yurt içi ve dışında birçok, su ve hidrolik yapıları projelerinde proje mühendisi ve proje müdürü olarak çalıştı. 2016 - 2018 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odasında Proje Koordinatörü 2018 yılından itibarende Genel Sekreter Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası