Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu

Komisyon Üyeleri

SİNEM KOLGU
BAŞKAN

İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul`da tamamlamıştır. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği lisans programından, 1997 yılında Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Mühendisliği yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1998 yılından beri İstanbul`da özel bir proje ve müşavirlik firmasında mesleğini sürdürmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 44., 45. ve 46. Dönem Kadın İnşaat Mühendisleri Komisyonu ile 44. Dönem Ücretli Çalışan İnşaat Mühendisleri Komisyonlarında ve 46. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyesi olarak görev almıştır.

 

EZGİ ÇİMEN
RAPORTÖR

1992 yılında Ankara`da doğdu. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Öğrenci olduğu yıllarda bulunduğu üniversitenin genç-İMO Üniversite Temsilciliği ve 6. Dönem genç-İMO Konsey Sekreter Üyeliği yaptı. Mezuniyetinden itibaren üstyapı projelerinde saha mühendisi, teknik ofis mühendisi olarak görev yaptı. Halen özel bir firmada kontrol mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

AYNUR GÜNDOĞDU

1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi`nden mezun oldu. Özel bir proje bürosunda çalıştıktan sonra 2000-2006 yılları arasında Karşıyaka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde görev yaptı. 2006`dan bu yana Karşıyaka Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görev yapmaktadır. İMO İzmir Şubesi`nde Kentsel Dönüşüm Komisyonu ve Beyaz Baretli Kadınlar Projesinde görev almıştır.

 

RABİA EKE DOĞAN

1980 yılında Polatlı/Ankara`da doğdu. 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2004 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Geoteknik alanında Yüksek Lisansını tamamladı. 2002-2006 yılları arasında statik proje mühendisi olarak çalıştı. 2006 yılından beri Geoteknik Raporlama/ Zemin İyileştirme konusunda Serbest İnşaat Mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmektedir. İMO Konya Şubesi 15. Dönem yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

BURCU BAŞAR AKGÜN

1977 yılında Sakarya`da doğdu. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Halen özel bir firmada inşaat mühendisi olarak çalışmaktadır. Evlidir.

 

DUYGU ARGUNŞAH

1981 yılında Adana`da doğdu. Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden 2009 yılında mezun oldu. 2001-2007 yıllarında Büyükşehir Belediyesi Yeni Adana İmar İnşaat Şirketi`nde çalıştı. 2009 yılından itibaren proje sorumlusu olarak görevine devam etti. 20. Çalışma Dönemi`nde Yönetim Kurulu Sayman Üye olarak, 21. Çalışma Döneminde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen Yüreğir Belediyesi İmar Müdürlüğü`nde, Kontrol Mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

FATMA OKUMUŞ

1988 tarihinde Rize`de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2012 yılında mezun oldu. 5 yılı aşkın süre yapı denetim şirketinde kontrol şefi olarak görev yaptı. ŞuanAile Şirketinin Rize ve Eskişehir`de devam eden projelerinde; müteahhitlik, proje danışmanlığı, şantiye şefliği ve iş güvenliği uzmanlığı yapmaktadır. İMO Eskişehir Şubesi`nin 11. Dönem Danışma Kurulu Yazman Üyeliği ve 11.Dönem İMO Eskişehir Şubesi Kadın Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubunda yer almaktadır.

 

AYSUN KAPAN

 

REYHAN YILMAZ

 
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

JALE ALEL

1957 yılında İzmir Karşıyaka`da doğdu. 1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 38 - 39 - 40 ve 44. Dönemlerde İMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi olarak görev yaptı. 1979 - 2002 yılları arasında İller Bankası 3. Bölge Müdürlüğünde Başmühendis olarak çalıştı. 2002 yılından bugüne İZSU Genel Müdürlüğü`nde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaktadır.

 

DİLEK BEKİROĞLU
SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI

İstanbul doğumludur. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılında İTÜ Yapı Mühendisliği programında yüksek lisansını tamamlamıştır. Projeci olarak başladığı çalışma hayatına Yapı denetim sektöründe üstdüzey yönetici olarak devam etmiştir. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası