Ulaştırma Uzmanlık Kurulu

Kurul Üyeleri

HALİM CEYLAN

1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü Birincilikle bitirerek İnşaat Mühendisi Unvanı almıştır. 1994 yılında YÖK`ün açtığı bursluluk sınavını kazanarak, İngilere`nin Newcastle üniversitesinde Ulaştırma mühendisliği alanında yüksek lisansını 1997 yılında tamamlamıştır. Aynı alanda doktorasını yaparak 2002 yılında Doktorasını tamamlamış ve ülkeye dönmüştür. 2005 yılında doçent ve 2012 yılında profesör unvanlarını alarak Pamukkale Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 30`a yakın uluslararası indeksli dergilerde yayın, 100`ün üzerinde ulusal ve uluslararası bildiri ve bir kitap bölümü yazmıştır. Ayrıca, yapmış olduğu çalışmalar 2200`ün üzerinde uluslararası yazar tarafından kaynak gösterilmiş ve gösterilmeye devam etmektedir. Sn Ceylan, ulusal ve uluslararası bilimsel alanda en ön sıralarda bulunmaktadır. Halim Ceylan, birçok ulusal ve uluslararası trafik, toplu taşıma ve adaptif trafik kontrol projeleri ile ulaşım ana planı çalışmalarında bulunmuştur. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır. Sayın Ceylan akademik çalışmalarının yanında, İnşaat Mühendisleri Odası, Denizli Şubesi`nde 10. Dönem başkanlık yapmıştır. İMO Denizli Şubesinde bir çok komisyonda görevinde bulunmuştur. Ayrıca, İMO`nun düzenlemiş olduğu kongrelere hem bildiri hem de panelist olarak defalarca katılmıştır.

 

ALİ FUAT GÜNAK

20 Eylül 1957 yılında İzmir Kemalpaşa Armutlu `da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Armutlu` da Lise öğrenimini İzmir Motor meslek Lisesinde okudu. 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Müh. Bil. Fak. İnşaat Müh. Bölümünden mezun oldu. 1983-1989 arası İzmir Bölgesinde çeşitli konut, toplu konut ve altyapı inşaatlarında yönetici olarak, 1989-1991 arası İzmir Kent geçişi yolları, yapım proje müdürlüğü, 1991-1989 arası İzmir Çeşme Otoyolu yapımı kapsamında, (Kent geçişi yollar dâhil) üstyapı, trafik, güvenlik müşavir mühendis olarak çalıştı. 1999-2002 arası İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İzbeton A.Ş. ‘de Ticaret müdürlüğü ve asfalt şantiye müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2002 den bugüne Kendi şirketinde çelik ve betonarme yapılar, özel ve resmi taahhüt işleri yapmaktadır. İMO İzmir şubesi 38 ve 39. Dönem yönetim kurulu üyeliği 40. Dönem yönetim kurulu sayman üyeliği ve 42. Dönem yönetim kurulu sekreter üyeliği yürüttü. Odamız Ulaştırma Uzmanlık Kurulu üyeliğini daha önce 3 dönem yaptı. İzmir`de yaşamaktadır, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

SERHAN TANYEL

1970 yılında İzmir`de doğdu. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl aynı bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1995 yılında D.E.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma programında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. 2000 yılında D.E.Ü. İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Anabilim Dalında öğretim görevlisi olarak atandı. Aralık 2001 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma Mühendisliği programında doktor unvanı almaya hak kazandı. 2003 yılında D.E.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya başladı. 2010 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör oldu. Halen D.E.Ü. Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Ulaştırma Anabilim Dalı Başkanlığı ve D.E.Ü. Ulaştırma Emniyeti ve Kaza İnceleme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini sürdürmektedir.

 

ILGIN GÖKAŞAR

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında yüksek lisans ve 2006 yılında doktora derecelerini Rutgers Üniversitesi İnşaat ve Çevre Mühendisliği bölümünde akıllı ulaşım sistemleri alanında tamamlamıştır. 2018 yılında Doçent ünvanını almıştır. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2007 yılından beri öğretim üyesi olarak görev almıktadır. 2014 yılında Istanbul Kalkınma Ajansı´ndan aldığı destek ile Boğaziçi Üniversitesi´nde Lokal Trafik Kontrol Merkezi ve Akıllı Ulaşım Sistemleri (BOUN-AUS) laboratuvarını kurmuştur. Çalışma alanları arasında sürücüsüz ve bağlı araçlar, akıllı ulaşım sistemleri, trafik mühendisliği, büyük veri analizi, gerçek zamanlı yolcu davranışı analizi, havalimanı erişimi analizi, yolculuk paylaşımı ve eşleştirme sistemleri bulunmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası makale, bildiri ve kitap bölümü yazmıştır. Ayrıca, İnşaat Mühendisleri Odası´nın düzenlemiş olduğu kongrelere hem bildirileriyle hem de panelist olarak katılmıştır.

 

SONER HALDENBİLEN

1971 yılında Nazilli`de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini farklı şehirlerde tamamlamıştır. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirerek İnşaat Mühendisi Unvanı almıştır. 1992-1994 yıllarında şantiye mühendisi olarak çalıştıktan sonra Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1997 yılında yüksek lisans, 2003 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2006 yılında doçent ve 2013 yılında profesör unvanı almıştır. Halen Pamukkale Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Çok sayıda ulusal, uluslararası dergide makale ve birçok kongrede bildiriler sunmuştur ayrıca iki kitap bölümü yazmıştır. 2007-2011 yıllarında Pamukkale Teknokent A.Ş.`de Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Halen Pamukkale Teknokentte girişimci olarak yer almaktadır. Bu dönemde üniversite sanayi işbirliği alanında çalışmalarda bulunmuştur. Soner Haldenbilen evli ve iki çocuk babasıdır. Sayın Haldenbilen akademik çalışmalarının yanında, İnşaat Mühendisleri Odası, Denizli Şubesi`nde 10. Dönem genel merkez delegeliği, ulaştırma komisyonu üyeliği ve odamız etkinliklerinde çeşitli görevlerde bulunmuştur.

 

ALP GEYİK

1974 yılında Ankara`da doğmuştur. 1998 yılında Gazi Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılında aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Ulaştırma Ana Bilim Dalında "Karayolu ve Trafik Güvenliği" alanında yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. 2020 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümünden mezun olan Alp Geyik, 20 yılı aşkın süredir özel sektörde Ulaştırma, Trafik Mühendisliği ve Karayolu Trafik Güvenliği alanlarında müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra çeşitli ulusal ve uluslararası projede görev almıştır. Halen aynı alanlarda bağımsız uzman olarak hizmet vermekte olup, "Kentsel Planlama ve Ulaşım" alanında bir doktora çalışması yürütmektedir.

 

FULYA PİNİCİ

1989 yılında Konya`da doğdu. 2013 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2014 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü`nden mezun oldu. 2014 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı`nda çalışmaya başladı. 2019 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma Bilim Dalı`nda yüksek lisansını tamamladı. İMO Eskişehir Şubesi 11. Dönem Yönetim Kurulu`nda yedek üye olarak görev aldı. Halen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi`ndeki görevine kentiçi ulaşım planlaması alanında çalışarak devam etmektedir.

 
Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

SELİM TULUMTAŞ

1964 yılında Ankara`da doğdu. 1988 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında TODAİE`de Kamu Yönetimi Uzmanlığı eğitimini tamamladı. 2004 yılında A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilim ve Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında doktora yeterliliğini aldı. İMO Ankara Şubesi 19, 20, 21 ve 22. Dönem Yönetim Kurullarında yer aldı. 20, 21., 22. ve 23. Dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Halen TCDD Genel Müdürlüğü`nde çalışmaktadır.

 

BAHAETTİN SARI
GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Kozan`da doğdu. 1977 yılında Çukurova Üniversitesinden mezun oldu. Yurt içi ve dışında kamu ve özel yapım işlerinde şantiye şefi, kontrol mühendisi, inşaat grup amiri olarak çalıştı. Kendi firmasıyla birçok kamu ve özel sektör projesinin yapımını gerçekleştirdi. 1982-1984 yıllarında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, 1984-1986 yıllarında Sayman Üyesi, 2008-2010 yıllarında Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, 2008-2010 yıllarında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yasa ve Yönetmelikler Komisyonu üyesi, 2008-2012 yıllarında Yapı Denetim Komisyonu Başkanı, 2008-2010 yıllarında TMMOB Yapı Denetim Çalışma Grubu Başkanı olarak görev yaptı. Halen Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası